Hospicjum to dobrostan dla Dziecka i Rodziny”
Fundacja prowadzi

1 procent czyni dobro

NUMER KRS: 0000265120

Fundacja Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci znajduje się na liście organizacji, które posiadają status organizacji pożytku publicznego i z tego tytułu ma prawo otrzymywać 1% podatku dochodowego.

Każda osoba płacąca podatek dochodowy od osób fizycznych może przeznaczyć 1% swojego należnego podatku na rzecz naszej organizacji. Przed 1 stycznia 2007 roku podatnik był obowiązany osobiście dokonać przelewu na rzecz wybranej przez siebie OPP, a następnie odliczyć tę kwotę w swoim rozliczeniu rocznym. Obecnie na wniosek podatnika jeden procent podatku przekazywane jest  na konto bankowe OPP przekazuje naczelnik urzędu skarbowego.

Działa to tak, że osoba płacąca podatki i rozliczająca się z Urzędem Skarbowym za pomocą PIT-28, PIT-36, PIT-37, PIT-38 wpisuje w odpowiedniej rubryce równowartość 1% należnego podatku dochodowego, obok dokładną nazwę OPP oraz numer w Krajowym Rejestrze Sądowym.

Wystarczy wypełnić odpowiednią rubrykę w rocznym zeznaniu podatkowym.

Po wyliczeniu, ile podatku będziemy mieli do zapłacenia w tym roku, w rubryce zatytułowanej „Wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego (OPP)” wpisujemy numer KRS 0000265120.

Podatnik w składanym przez siebie zeznaniu podatkowym może podać dodatkowe informacje, które w jego ocenie mogą mieć wpływ na rozdysponowanie przez organizację pożytku publicznego pieniędzy z 1% (np. wskazać na konkretny cel). Przeznaczona jest na to specjalna rubryka „Informacje uzupełniające”. (poz. 127, 129 – PIT-28, poz. 303, 305 – PIT-36, poz. 106, 108 – PIT-36L, poz. 124, 126 – PIT-37, poz. 59, 61 – PIT-38). Informacje te zostaną przesłane organizacji pożytku publicznego jako uszczegółowienie przekazanych kwot.

Podatnik ma prawo wyrazić zgodę na podanie swych danych osobowych (imienia, nazwiska oraz adresu) organizacji pożytku publicznego (art. 45c ust. 5 ustawy o pdof). Informacje te przekazuje OPP urząd skarbowy. Zgodę podatnik wyraża w formularzu PIT, zakreślając odpowiednią rubrykę (poz. 128 – PIT-28, poz. 304 – PIT-36, poz. 107 – PIT-36L, poz. 125 – PIT-37, poz. 60 – PIT-38).

Pieniądze – 1% podatku należnego – na konto wybranej organizacji przekaże Urząd Skarbowy do lipca roku podatkowego, w którym jest składane zeznanie podatkowe.

Podatnik nie może podzielić swojego 1% między kilka organizacji, dlatego nie ma prawnej możliwości rozdzielenia kwoty podatku.

To oznacza, że przekazując 1% z własnego PIT, podatnik nie traci ani złotówki a rozdysponowuje on jedynie kwotę, którą i tak musiałby przekazać na rzecz Skarbu Państwa.

• Będziemy mogli w sposób kompleksowy, specjalistyczny i ciągły otaczać opieką nieuleczalnie chore dzieci i ich rodziny,
  • Zakupić leki i drobny sprzęt medyczny dla dzieci będących pod opiekę domowego i stacjonarnego hospicjum;
  • Zakupić specjalistyczny sprzęt medyczny ( min. koncentratory tlenu, ssaki, materace przeciwodleżynowe), który bezpłatnie jest wypożyczany wszystkim potrzebującym podopiecznym hospicjum.
  • Zapewnić specjalistyczną opiekę nieuleczalnie chorym dzieciom w ich miejscu zamieszkania ( wizyty lekarza, pielęgniarki, rehabilitanta, psychologa)

Z roku na rok coraz więcej Polaków decyduje się przekazać organizacjom pożytku publicznego 1% swojego podatku. Może się wydawać, że kilkanaście, czy kilkadziesiąt złotych niewiele zmieni, ale dla potrzebujących, którymi opiekuje się Fundacja to naprawdę ogromne wsparcie. Dlatego warto poświecić chwilkę, aby wypełnić, aby wypełnić dodatkowe rubryki w zeznaniu podatkowym: wpisać KRS 0000265120 i skorzystać z przywileju decydowania, na co przeznaczone zostaną przeznaczone podatki.

Dzięki takiemu wsparciu Fundacja Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci może pomagać dzieciom mającym  wskazanie hospicyjne. Tutaj możesz pobrać bezpłatny program do rozliczeni podatku za rok 2016

Dzięki temu programowi w łatwy, wygodny, a przede wszystkim bezpieczny sposób można wypełnić PIT. Program można uruchomić on-line albo zainstalować na dysku komputera. Nie trzeba się martwić o bezpieczeństwo informacji.

Wypełnij bezpośrednio pod adresem:

Dane osobowe zapisywane są i odczytywane tylko na komputerze użytkownika,  a transmisja danych jest szyfrowana i bezpieczna. Program skutecznie i krok po kroku poprowadzi podatnika przez kolejne etapy wypełniania zeznania podatkowego. Czytelne podpowiedzi i przejrzyste rubryki pozwolą łatwo i przede wszystkim prawidłowo uzupełnić deklarację. Dla tych użytkowników, którzy chcą dokładniej poznać obowiązujące przepisy została przygotowana specjalna zakładka, w której znajdują się czytelnie sformułowane broszury poruszające najważniejsze dla podatników tematy.

Dodaj mnie Więcej informacji

Darowizny rzeczowe

Lista najbardziej przydatnych rzeczy dla dzieci hospicyjnych

Aukcje Obrazów

Zapraszamy do subskrypcji biuletynu.