Hospicjum to dobrostan dla Dziecka i Rodziny”
Fundacja prowadzi

VII Akcja Charytatywna w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Baszni Dolnej

19 Czerwca 2018r

Kochani w miniony piątek 15.06.2018r miało miejsce niezwykle ważne dla nas wydarzenie, a mianowicie VII Akcja Charytatywna w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Baszni Dolnej.
Jako Fundacja jesteśmy ogromnie wdzięczni za okazaną pomoc a także za ogrom wsparcia, które do nas płynie z Państwa strony!!!!

Poniżej kilka słów od organizatorów tego pięknego wydarzenia:
"VII Akcja Charytatywna „ Między nami Jaskiniowcami”

15 czerwca 2018 r. w Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Baszni Dolnej odbyła się VII Akcja Charytatywna na rzecz Małych Przyjaciół Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie, która przyniosła imponującą kwotę 19. 400 złotych.
Honorowy patronat nad przedsięwzięciem objął Wójt Gminy Lubaczów pan Wiesław Kapel, a uczestniczyli w nim między innymi Założycielka Fundacji Pani Janina Jaroń, starosta powiatu lubaczowskiego Pan Wiesław Huk, dyrektor MDK w Lubaczowie pan Andrzej Kindrat, radny sejmiku wojewódzkiego Pan Andrzej Nepelski oraz przedstawiciele instytucji państwowych, biznesu i ludzi dobrej woli, dla których nie jest obojętny los chorych dzieci.
O szkołach, które włączyły się do akcji możemy powiedzieć „Oni okazali serce” i wpisali się w poczet „ pozytywnie zakręconych” przyjaciół chorych dzieci z hospicjum w Rzeszowie. A oto lista:
- Zespół Szkolno - Przedszkolny w Lisich Jamach,
- Zespół Szkolno – Przedszkolny w Młodowie,

- Społeczna Szkoła Podstawowa z Oddziałem Przedszkolnym w Załużu,
- Szkoła Podstawowa im. Poety Ks. Jana Twardowskiego w Krowicy Samej,
- Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Horyńcu Zdroju,
- Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Oleszycach,
- Szkoła Podstawowa im. gen. Józefa Kustronia w Starych Oleszycach,
- Szkoła Podstawowa nr 1 im. gen. Stanisława Dąbka w Lubaczowie,
- Szkoła Podstawowa im. Marii Moralewicz w Dachnowie,
- Gminny Żlobek „ Kraina Maluchów” w Dąbkowie
- Zespół Szkół im. gen. Józefa Kustronia W Lubaczowie,
- Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Lubaczowie,
- Zespół Szkół w Oleszycach.
To dzięki tym wymienionym darczyńcom zdołaliśmy zebrać niemałą kwotę, która jest kroplą w morzu potrzeb, ale dużą kroplą. VII Akcja Charytatywna to wspólne dzieło tych wszystkich, którzy tego dnia byli na przedmieściach Skalnego Miasta w ciepłej Kaliforni. Ta akcja udowodniła, że w grupie można zdziałać więcej i w jedności siła. To dzięki takim wsparciom Fundacja jest wstanie finansować ogromne potrzeby hospicjum.
Wszyscy zaproszeni goście czuli się szczęśliwie w towarzystwie sympatycznych rodzin Freda i Barneja, niezapomnianych spikerów telewizyjnych Jessici i Maxa oraz wszystkich artystów prezentujących się na scenie. Humorystyczne i zabawne dialogi mieszkańców Skalnego Miasta, żwawe rytmy zachęcały widownię do wspólnej zabawy.

„ Otwórz serca, otwórz drzwi” to słowa piosenki, którą zaprezentowała Amelia i uświadomiła, że dla chorych dzieci największym darem są otwarte serca przyjaciół.
16 czerwca program „ Między nami Jaskiniowcami” został zaprezentowany podczas Pikniku Charytatywnego z okazji Dnia Dziecka na scenie w hospicjum w Rzeszowie. Mamy marzenie, aby za rok było nas więcej, nie możemy zwalniać, bo każda pomoc nawet ta najmniejsza jest ważna, by dzieło fundacji rozwijało się i niezawodnie towarzyszyło małym pacjentom.
Młodzież całym sercem zaangażowała się w przygotowanie tej uroczystości, a byli to uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum ZSP w Baszni Dolnej, a pracowali pod kierunkiem pań: Ireny Kindrat, Barbary Dydyk i Elżbiety Szczybyło.
Również należy podziękować za wsparcie ze strony Dyrekcji Szkoły, Rady Rodziców, Miejskiego Domu Kultury w Lubaczowie.
Słowa papieża Franciszka będą stanowiły motto naszego Szkolnego Koła Wolontariatu „ Amici”.
„ Jakże byłoby pięknie, gdyby Każdy z nas mógł wieczorem powiedzieć, że dzisiaj zrobiłem gest miłości wobec drugiego”.

Serdeczne podziękowania dla firmy ...
Piknik z okazji Dnia Dziecka 16.06....
Serdeczne podziękowania dla firmy ...
Piknik z okazji Dnia Dziecka 16.06....
Dodaj mnie Więcej informacji

Darowizny rzeczowe

Lista najbardziej przydatnych rzeczy dla dzieci hospicyjnych

Zobacz

Aukcje Obrazów

Zobacz

Newsletter

Zapraszamy do subskrypcji biuletynu.

Zapisz się