Hospicjum to dobrostan dla Dziecka i Rodziny”
Fundacja prowadzi

Darmowy program do PIT-ów 2016

Skorzystaj z darmowego programu do PIT i przekaż nam 1% podatku.

Fundacja Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci z siedzibą w Rzeszowie udostępnia darmowy program do wypełnienia PIT-ów, z możliwością przekazania na jej rzecz 1% podatku dochodowego, przez osoby składające w urzędzie skarbowym zeznanie podatkowe.

Jeżeli zdecydujesz się na wypełnienie PIT-u za pomocą tradycyjnego formularza lub w innej formie, nadal możesz przekazać 1% podatku na Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci. Aby tego dokonać wystarczy wpisać nasz numer KRS: 0000265120 w odpowiednim polu formularza.

Podstawowe zasady przekazywania 1% rocznego podatku za 2016 rok na rzecz Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci z/s w Rzeszowie:

1. Aby przekazać 1% podatku na chore dzieci, należy złożyć roczne zeznanie podatkowe w terminie określonym dla jego złożenia:

a) zeznanie PIT-28 (w terminie  do 31 stycznia 2015r.),
    b) zeznanie PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38, PIT-39 (w terminie do 30 kwietnia 2016r.)
    c) korektę zeznania (w przypadku błędnego wypełnienia pierwotnej wersji zeznania), która zostanie dokonana w ciągu dwóch miesięcy od upływu terminu dla złożenia zeznania podatkowego: PIT-28 (31 marca 2015 r.), PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38, PIT-39 (w terminie  do 30 czerwca 2015r.).

Warunkiem skutecznego skorzystania z ulgi jest złożenie zeznania w terminie. Zeznania złożone po terminie nie dają prawa przekazania 1%, nawet jeżeli wniosek został odrębnie złożony wcześniej.

2. W zeznaniu podatkowym albo korekcie zeznania należy wypełnić „Wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego OPP”, który znajduje się na końcu każdego zeznania rocznego. Wniosek taki można również złożyć na piśmie, w postaci odrębnego podania, wystarczy jednak - i jest to o wiele prostsze - w zeznaniu rocznym wskazać numer wpisu do KRS (Krajowego Rejestru Sądowego) - tak jak to ilustruje powyższy fragment formularza zeznania.

Przy korzystaniu z darmowego programu do rozliczeń PIT dostępnego na naszej stronie możliwe jest generowanie odpowiednich załączników tj. PIT-O, PIT-UZ, PIT-D, PIT-2K, PIT-B, PIT-Z, PIT-ZG, PIT-M, PIT-28z, PIT-28b, PIT-ZG.

Dodaj mnie Więcej informacji

Darowizny rzeczowe

Lista najbardziej przydatnych rzeczy dla dzieci hospicyjnych

Aukcje Obrazów

Zapraszamy do subskrypcji biuletynu.