Hospicjum to dobrostan dla Dziecka i Rodziny”
Fundacja prowadzi

Dom Hospicyjny dla Dzieci w Rzeszowie

Dom Hospicyjny dla Dzieci w Rzeszowie, działający przy Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci, obejmuje działaniem hospicjum stacjonarne dla dzieci, gabinet stomatologii dziecięcej oraz poradnie: chirurgiczną, urologiczną i pulmonologiczną dla dzieci.

Hospicjum Stacjonarne dla Dzieci obejmuje opieką:

• Dzieci przewlekle i terminalnie chore w okresach zaostrzeń choroby lub wymagających leczenia szpitalnego
  • W okresie wypalenia rodziców, potrzeby wyjazdu ze zdrowym rodzeństwem w różnych okolicznościach lub w czasie własnej choroby rodziców
  • Dzieci z chorobą przewlekłą bez opiekunów.

Wymagane dokumenty dla pacjenta kierowanego do Domu Hospicyjnego:

1. Skierowanie do Domu Hospicyjnego - druk w pdf
  2. Karty informacyjne z ostatnich hospitalizacji
  3. Książeczka zdrowia dziecka
  4. Karta szczepień
  5. Oświadczenie o zgodzie na leczenie szpitalne, operację w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym -
    druk w pdf
  6. Zgoda na kontakt pacjenta z wolontariuszami na oddziale Domu Hospicyjnego - druk w pdf

Przy Domu Hospicyjnym dla Dzieci działają także:

• Gabinet Stomatologii Dziecięcej
  • Poradnia Chirurgiczna i Urologiczna dla Dzieci
  • Poradnia Pulmonologiczna

Stomatologia dla dzieci

Gabinet Stomatologii Dziecięcej prowadzi leczenie w znieczuleniu ogólnym dzieci z chorobami przewlekłymi, upośledzeniem umysłowym, a także dzieci zdrowych. Poradnia świadczy kompleksowe usługi w zakresie szerokiego wachlarza usług z dziedziny stomatologii dla dzieci. Specjalizujemy się w usuwaniu ubytków zarówno uzębienia stałego jak i mlecznego, lakowaniu, lakierowaniu oraz piaskowaniu zębów, profilaktyce, leczeniu endodontycznym, kolorowym wypełnianiu i odbudowie struktury zęba przy pomocy wysokiej jakości materiału światłoutwardzalnego. Dodatkowo zapewniamy diagnostykę radiologiczną RTG. Korzystamy wyłącznie z nowoczesnego sprzętu dentystycznego i anestezjologicznego. Istnieje możliwość umówienia się na wizyty adaptacyjne. Zyski placówki w całości przekazywane są na wsparcie podopiecznych z Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci.

Adres Domu Hospicyjnego dla Dzieci:

Fundacja Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci
Dom Hospicyjny dla Dzieci
ul. Lwowska 132

Rejestracja do poradni: tel. 17 875 12 51
Kierownik Domu Hospicyjnego: tel. 17 875 12 53

Oddział Dom Hospicyjny dla Dzieci:

tel.: 17/875-12-50 lub 788-464-295

Darowizny rzeczowe