19 listopada, 2018

Kurs „Interdyscyplinarne leczenie dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym”.

Zapraszamy na kurs

Interdyscyplinarne Leczenie Dzieci z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym

-kurs podstawowy imienia dr Ewy Kooyman-Piskorz

Kurs prowadzony będzie przez specjalistów z zakresu rehabilitacji oraz leczenia dzieci z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym w formie:

–  teoretycznej – wykładów,

– praktycznej – warsztatów w małych grupach – mono oraz interdyscyplinarnych  – prowadzonych przez wykładowców.

Cele kursu:

Przedstawienie metod pracy w zespołach interdyscyplinarnych w oparciu o model ICF-CY.

Ustalanie planu terapii dziecka z MPD w oparciu o potrzeby dziecka i rodzica

Określanie poziomu rozwoju funkcjonalnego dziecka

Przedstawienie wiedzy na temat możliwości przeprowadzenia badań dotyczących przyczyn ograniczeń aktywności pacjenta.

Ocena stanu zdrowia dzieci: badanie fizykalne, podstawowe zasady obserwacji wzorca chodu, klasyfikacja GMFCS. GMFM, MACS.

Formułowanie celów rehabilitacji (SMART).

Formułowanie wniosków dotyczących celów leczenia, na podstawie wspólnej oceny stanu funkcjonalnego dziecka podczas spotkań zespołu.rehabilitacyjnego

Terapia funkcjonalna dziecka z MPD

Laboratorium chodu – praktyczne zastosowanie w planowaniu terapii

Metody leczenia spastyczności w MPD

Zaopatrzenie ortotyczne stosowane w MPD

Szczegółowy program dostępny będzie w grudniu.

Termin : 21-23.03.2019

Koszt: 950 zł – cena zawiera materiały szkoleniowe, poczęstunek, obiad w 1 i 2 dniu kursu, udział w spotkaniu integracyjnym.

Miejsce: Rzeszów, Kliniczny Regionalny Ośrodek Edukacyjno-Rehabilitacyjny dla Dzieci i Młodzieży, Szpital Wojewódzki nr 2

Kurs jest dedykowany: lekarzom rehabilitacji, fizjoterapeutom, terapeutom zajęciowym, ortotykom. Mile widziane będą zespoły kilkuosobowe z ośrodków zajmujących się na co dzień rehabilitacją dzieci
z  mózgowym porażeniem.

Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres: szkolenia@hospicjum-podkarpackie.pl

W zgłoszeniu prosimy o wpisanie danych:

Zawód

Adres miejsca pracy

W przypadku pytań kontakt tel: 696-228-162

21.03 zapraszamy uczestników kursu na spotkanie integracyjne, które odbędzie się w hotelu Prezydenckim
ul. Podwisłocze 48, (wjazd od Al. mjr. Wacława Kopisto) 35-309 Rzeszów.

W Hotelu Prezydenckim jest możliwość rezerwacji noclegów w cenach specjalnych dla uczestników kursu.
Pokój 1-os. ze śniadaniem 167 zł/doba, pokój 2 os. ze śniadaniem 240 zł/doba. Bezkosztowa anulacja możliwa jest na miesiąc przed przyjazdem.

Przy rezerwacji proszę podać hasło: kurs MPD

recepcja@hoteleprezydenckie.pl

tel. 17 860 65 00

Idea kursów w Polsce: Dr Ewa Kooyman-Piskorz (ur.1943-zm.2015)-specjalista anestezjologii, założycielka oraz prezes Fundacji Wanda Fonds była inicjatorem szkoleń z zakresu leczenia i rehabilitacji dzieci z MPD
w Polsce. Fundacja Wandafonds od 2002 roku pomagała polskim dzieciom cierpiącym na porażenie mózgowe poprzez edukację i zbliżanie różnych specjalistów medycznych. Dzięki działaniom fundacji powstała ogólnokrajowa sieć ortopedii dziecięcej, neurologii dziecięcej i rehabilitacji dziecięcej. Fundacja organizowała staże dla zespołów z Polski w Holandii, wspierała zakup leków, zaopatrzenia ortopedycznego, sprzętu medycznego. Pomagała także rodzicom dzieci niepełnosprawnych.

Dzięki zaangażowaniu lek. med. Olgi Wolińskiej idea kursów jest kontynuowana w Rzeszowie.

W 2016 roku Fundacja Wanda Fonds zakończyła działalność, przekazując prawa autorskie do prowadzenia kursów Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci.

Komitet Naukowy kursu „Interdyscyplinarne leczenie Dzieci z Mózgowym Porażeniem  Dziecięcym” –
kurs podstawowy imienia dr Ewy Kooyman – Piskorz:

Prof. dr hab. n. med. Jules Becher – Członek Honorowy

Lek. med. Olga Wolińska – Przewodnicząca Komitetu

Prof. dr hab. n. med.  Sławomir Snela

Prof. dr hab. n. med. Marek Jóźwiak
dr n. med. Jolanta Taczała

dr n. med. Marcin Bonikowski

dr n med. Iwona Maciąg Tymecka

Nowi Członkowie:

dr Aleksandra Kulis

dr n. med. Lidia Perenc

dr n. med. Małgorzata Szmurło

lek. med. Rafał Piasek

dr Dorota Ciupińska.

Zadaniem Komitetu Naukowego jak w poprzednich edycjach kursów jest tworzenie tematyki i aktualizacja programów kursów oraz dbanie o ich należytą jakość.