Hospicjum to dobrostan dla Dziecka i Rodziny”
Fundacja prowadzi

"Anioł"

Artysta: Lucyna Organiściak
Technika: olej na płótnie
Wymiary: 40 x 40 cm
Rok produkcji: 0
Numer katalogowy: 120/2015
Cena minimalna:
150 zł
"Anioł"

Informacje o autorze:

"Moją specjalizacją jest rzeźba, jednak również chętnie uprawiam malarstwo (akwarele, akryle), rysunek w ołówku oraz collage, decoupage. Zajmuję się także fotografią, która niekiedy jest inspiracją do moich prac. Maluję i rzeźbię, bo to lubię, to moja pasja, sposób na wyciszenie i wypoczynek. Zawsze będą ludzie, którzy zrobią to lepiej lub gorzej, ja po prostu chcę to robić dla samej radości dzielenia się z innymi. Chyba jestem bardziej rzeźbiarką niż malarką. Pracuję w drewnie lipowym, czasami dębowym, orzechowym. Wykonuję rzeźby i płaskorzeźby o różnej treści, jednak dominują motywy sakralne. Szczególnie upodobałam sobie figury Chrystusa Frasobliwego. Interesuję się etnografią i kulturą Podkarpacia, stąd właśnie tematyka prac – to głównie najbliższe okolice, mieszkańcy, przyroda ukazywana w pejzażach, kultura materialna i duchowa regionu, wspaniała architektura i religia. Zachwyca mnie ludyczność. Staram się przedstawić w swoich pracach rzeczywistość taką, której często nie dostrzegamy na co dzień. Dlaczego to robię i co mnie inspiruje?

Czasami po prostu przyglądam się kawałkowi drewna, szukam w nim zaklętego kształtu. Inspiruje samo drewno. Czasami rozpoczynam pracę, a efekt końcowy jest nawet dla mnie samej zaskoczeniem. Drewno jest jedną wielką tajemnicą, nie wiem, jak się może zachować w trakcie tworzenia i co może pokazać – pojawiają się niewidzialne dotąd pęknięcia, słoje, sęki… Najważniejsza jest faktura, to coś, co sprawia, że staje się natchnieniem. To, co mnie urzeka, to najczęściej pewna niedoskonałość, nieregularność. Czasami wystarczy uwypuklić i wydobyć to, co stworzyła sama natura. Moim nauczycielem i mistrzem był bieszczadzki malarz, rzeźbiarz, grafik, poeta – Zdzisław Pękalski. Inspiracją są także prace i sama osoba rzeszowskiego artysty Leszka Kuchniaka.

Moje prace były prezentowane na indywidualnych i zbiorowych wystawach. Wiele prac znajduje się u prywatnych osób w kraju, jaki i poza jego granicami. Tworzę w zaciszu domowym, biorę udział także w wyjazdach plenerowych. Jestem absolwentką Małopolskiego Uniwersytetu Ludowego we Wzdowie (instruktor rękodzieła artystycznego), gdzie próbowałam swoich sił w takich dziedzinach, jak: tkactwo, haft, koronka, rzeźba, wiklina. Posiadam uprawnienia czeladnicze z rzeźby w drewnie."

Dodaj mnie Więcej informacji

Darowizny rzeczowe

Lista najbardziej przydatnych rzeczy dla dzieci hospicyjnych

Zobacz

Aukcje Obrazów

Zobacz

Newsletter

Zapraszamy do subskrypcji biuletynu.

Zapisz się