Hospicjum to dobrostan dla Dziecka i Rodziny”
Fundacja prowadzi

„Brzozowiec, Studnia jak grzyb”

Artysta: Wołoszyn Emilia
Technika: olej na płótnie
Wymiary: 40 x 40 cm
Rok produkcji: 0
Numer katalogowy: 125/2014
Cena minimalna:
100 zł.
„Brzozowiec, Studnia jak grzyb”

Informacje o autorze:

Maluje na co dzień, tam gdzie bywa, rysuje. Należy do Amatorskiego Klubu Plastycznego WDK w Rzeszowie, Regionalnego Stowarzyszenia Twórców Kultury w Rzeszowie, Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo – Wschodnich, oddział w Rzeszowie, Klubu Civitas Christiana w Rzeszowie.

Urodzona w 1934 roku we Lwowie. Ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Jarosławiu i Studium Poligraficzne w Warszawie. Pracowała w Państwowym Przedsiębiorstwie Wydawnictw Kartograficznych we Wrocławiu i Wojewódzkim Biurze Geodezji w Rzeszowie jako rysownik kartograficzny, przygotowując mapy do druku i zapewne stąd ta dokładność widzenia obecna w twórczości. W zajęciach Klubu Plastycznego przy WDK w Rzeszowie uczestniczy od 1978 roku.

Bierze udział w ogólnopolskich plenerach, wystawach i konkursach oraz aukcjach charytatywnych. Jest laureatką licznych nagród i wyróżnień (nagrody: 1991 – Tarnów, Sejmik Amatorskiego Ruchu Artystycznego, I miejsce; 1998 – WDK Rzeszów, wystawa rysunku, II nagroda; dwukrotne konkursy akwareli „Ściana Wschodnia” – I i III nagroda; 1998 – Rzeszów, Galeria w Ratuszu, „Pędzlem po Rzeszowie”, III nagroda; 2010 – Nagroda Prezydenta Rzeszowa. Jej prace znajdują się w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą: USA, Australia, Bruksela. Po raz piąty wspiera aukcję hospicjum.

Dodaj mnie Więcej informacji

Darowizny rzeczowe

Lista najbardziej przydatnych rzeczy dla dzieci hospicyjnych

Zobacz

Aukcje Obrazów

Zobacz

Newsletter

Zapraszamy do subskrypcji biuletynu.

Zapisz się