23 stycznia, 2019

Zapraszamy na kurs:

Interdyscyplinarne Leczenie Dzieci z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym

-kurs podstawowy imienia dr Ewy Kooyman-Piskorz

Kurs prowadzony będzie przez specjalistów z zakresu rehabilitacji oraz leczenia dzieci z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym w formie:

• teoretycznej - wykładów,
  •  praktycznej - warsztatów w małych grupach – mono oraz interdyscyplinarnych  – prowadzonych przez wykładowców.

Cele kursu:

• Przedstawienie metod pracy w zespołach interdyscyplinarnych w oparciu o model ICF-CY.
  • Ustalanie planu terapii dziecka z MPD w oparciu o potrzeby dziecka i rodzica
  • Określanie poziomu rozwoju funkcjonalnego dziecka
  • Przedstawienie wiedzy na temat możliwości przeprowadzenia badań dotyczących przyczyn ograniczeń aktywności pacjenta.
  • Ocena stanu zdrowia dzieci: badanie fizykalne, podstawowe zasady obserwacji wzorca chodu, klasyfikacja GMFCS. GMFM, MACS.
  • Formułowanie celów rehabilitacji (SMART).
  • Formułowanie wniosków dotyczących celów leczenia, na podstawie wspólnej oceny stanu funkcjonalnego dziecka podczas spotkań zespołu.rehabilitacyjnego
  • Terapia funkcjonalna dziecka z MPD
  • Laboratorium chodu - praktyczne zastosowanie w planowaniu terapii
  • Metody leczenia spastyczności w MPD
  • Zaopatrzenie ortotyczne stosowane w MPD

Szczegółowy program.

Termin : 21-23.03.2019

Koszt: 950 zł – cena zawiera materiały szkoleniowe, poczęstunek, obiad w 1 i 2 dniu kursu, udział w spotkaniu integracyjnym.

Miejsce: Rzeszów, Kliniczny Regionalny Ośrodek Edukacyjno-Rehabilitacyjny dla Dzieci i Młodzieży, Szpital Wojewódzki nr 2

Kurs jest dedykowany:

lekarzom rehabilitacji, fizjoterapeutom, terapeutom zajęciowym, ortotykom. Mile widziane będą zespoły kilkuosobowe z ośrodków zajmujących się na co dzień rehabilitacją dzieci z  mózgowym porażeniem.

Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres: szkolenia@hospicjum-podkarpackie.pl

W zgłoszeniu prosimy o wpisanie danych:

• Imię i nazwisko
  • Zawód
  • Adres miejsca pracy

W przypadku pytań kontakt tel: 696-228-162

21.03 zapraszamy uczestników kursu na spotkanie integracyjne, które odbędzie się w hotelu Prezydenckim
ul. Podwisłocze 48, (wjazd od Al. mjr. Wacława Kopisto) 35-309 Rzeszów.

W Hotelu Prezydenckim jest możliwość rezerwacji noclegów w cenach specjalnych dla uczestników kursu.
Pokój 1-os. ze śniadaniem 167 zł/doba, pokój 2 os. ze śniadaniem 240 zł/doba. Bezkosztowa anulacja możliwa jest na miesiąc przed przyjazdem.

Przy rezerwacji proszę podać hasło: kurs MPD

recepcja@hoteleprezydenckie.pl

tel. 17 860 65 00

Idea kursów w Polsce: Dr Ewa Kooyman-Piskorz (ur.1943-zm.2015)-specjalista anestezjologii, założycielka oraz prezes Fundacji Wanda Fonds była inicjatorem szkoleń z zakresu leczenia i rehabilitacji dzieci z MPD
w Polsce. Fundacja Wandafonds od 2002 roku pomagała polskim dzieciom cierpiącym na porażenie mózgowe poprzez edukację i zbliżanie różnych specjalistów medycznych. Dzięki działaniom fundacji powstała ogólnokrajowa sieć ortopedii dziecięcej, neurologii dziecięcej i rehabilitacji dziecięcej. Fundacja organizowała staże dla zespołów z Polski w Holandii, wspierała zakup leków, zaopatrzenia ortopedycznego, sprzętu medycznego. Pomagała także rodzicom dzieci niepełnosprawnych.

Dzięki zaangażowaniu lek. med. Olgi Wolińskiej idea kursów jest kontynuowana w Rzeszowie.

W 2016 roku Fundacja Wanda Fonds zakończyła działalność, przekazując prawa autorskie do prowadzenia kursów Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci.

Komitet Naukowy kursu „Interdyscyplinarne leczenie Dzieci z Mózgowym Porażeniem  Dziecięcym” –
kurs podstawowy imienia dr Ewy Kooyman – Piskorz:

• Prof. dr hab. n. med. Jules Becher – Członek Honorowy
  • Lek. med. Olga Wolińska – Przewodnicząca Komitetu
  • Prof. dr hab. n. med.  Sławomir Snela
  • Prof. dr hab. n. med. Marek Jóźwiak
    dr n. med. Jolanta Taczała
  • dr n. med. Marcin Bonikowski
  • dr n med. Iwona Maciąg Tymecka
  • Nowi Członkowie:
  • dr Aleksandra Kulis
  • dr n. med. Lidia Perenc
  • dr n. med. Małgorzata Szmurło
  • lek. med. Rafał Piasek
  • dr Dorota Ciupińska.

Zadaniem Komitetu Naukowego jak w poprzednich edycjach kursów jest tworzenie tematyki i aktualizacja programów kursów oraz dbanie o ich należytą jakość.