24 stycznia, 2014

„Myśliwi dzieciom” – Bal Charytatywny Myśliwych

W piątek, 24 stycznia 2014 r., w urokliwej scenerii Zamku w Dubiecku odbędzie się I Charytatywny Bal Myśliwski „Myśliwi Dzieciom”.

Program imprezy:

 • godz. 17.00 – noworoczne spotkanie braci myśliwskiej, wręczenie kordelasów i odznaczeń łowieckich. Podsumowanie roku 2013 oraz plany na rok 2014. Wystąpienie zaproszonych gości.
 • godz. 19.00 – I Charytatywny Bal Myśliwski organizowany we współpracy z Podkarpackim Hospicjum dla Dzieci. 
 • W programie balu m.in: występ tenora włoskiego Guglielmo Callegariktórego charytatywny występ na rzecz Hospicjum umili nam Bal i będzię wyjątkową ucztą duchową.
 • Aukcje na rzecz podopiecznych Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci poprowadzi Pan Rafał Cieszyński – aktor znany m.in. z filmu „Ojciec Mateusz”.


Na aukcjach następujące atrakcje:
– zestawy kosmetyków,
– galanteria,
– uroczy weekend dla pary w Dubieckim Zamku,
– myśliwska literatura
– akcesoria łowieckie
– uroczy pobyt dla pary w Hotelu ****ARŁAMÓW 

– a także

– wyśmienita kuchnia myśliwska
– wspaniała muzyka
– pokaz sztucznych ognii, pieczony dzik i grzaniec na zamkowym dziedzińcu
– NIESPODZIANKI !!!

 

Polski Związek Łowiecki działa od ponad 90 lat. Jesteśmy zrzeszeniem działającym na podstawie ustawy „Prawo Łowieckie”, a także w oparciu o Statut. 

 

Naszym głównym działaniem jest prowadzenie szeroko pojętej gospodarki łowieckiej, która polega na racjonalnym gospodarowaniu populacjami zwierząt łownych zgodnie z zasadami ochrony przyrody, gospodarką rolną i leśną. Gospodarka ta, to przede wszystkim utrzymanie stanów zwierzyny na poziomie gwarantującym przetrwanie populacji, ograniczanie procesów synurbanizacji zwierzyny w związku z rozrastaniem się terenów zaludnionych. To także prace związane z dokarmianiem zwierzyny, poprawą warunków bytowania, ochrona naturalnych biotopów zwłaszcza w przypadku zwierzyny drobnej zagrożonej wyginięciem. Istotnym elementem jest także reintrodukcja gatunków zagrożonych takich jak bażant, kuropatwa i zając. Odbywa się to poprzez wsiedlanie tej zwierzyny w rejony w których jest jej coraz mniej, by zwiększyć jej liczebność, wzmocnić możliwości naturalnego rozrodu. Stosuje się tu zwiększone działania eliminacji drapieżników, czasową ochronę w postaci wolier dla ptactwa.

Zadaniem myśliwych jest także zapewnienie zwierzynie żeru, soli lizawkowej w okresach jej osłabienia związanymi z okresem zimowym i wczesnowiosennym. To także myśliwi zrzeszeni w kołach łowieckich odpowiadają finansowo za szkody wyrządzone w płodach i uprawach rolnych przez zwierzynę dziko żyjącą.
Dopiero na końcu naszych działań jest możliwość pozyskiwania zwierzyny w oparciu o przestrzeganie okresów ochronnych i zasad selekcji osobniczej.

Od lat organizujemy w naszym okręgu Noworoczne Spotkania Myśliwych, na które zapraszamy przedstawicieli naszych kół łowieckich, leśników, parlamentarzystów, przedstawicieli administracji państwowej i samorządowej, zaangażowanych sympatyków łowiectwa.

Spotkania te od początku wnosiły wiele dobrego, integrowały nasze środowisko, dawały szansę gościom poznania naszych tradycji, kultury i także kuchni myśliwskiej. Tak nawiązano wiele cennych przyjaźni, podejmowano cenne inicjatywy i współpracę. Stale rosła liczba gości, a także osób które chciały być świadkami naszych corocznych spotkań. Łowczy Okręgowy Włodzimierz Wojtczak od lat niezmiennie kontynuuje tą doroczną tradycję w trosce o rozwój łowiectwa i kultywowanie łowieckich tradycji.

Świadomi tego, jak dla nas myśliwych są to wartościowe spotkania i jak dużą cieszą się popularnością, postanowiliśmy nadać naszemu tegorocznemu spotkaniu wyjątkowego charakteru. Chcieliśmy, by ta chwila dawała coś nie tylko nam i tak powstał pomysł zorganizowania I Charytatywnego Balu Myśliwskiego w naszym przemyskim okręgu. Pomysł na Bal i na jego charytatywny charakter wyszedł od pracowników biura.

 

Pomysł został pozytywnie i jednogłośnie przyjęty przez Zarząd Okręgowy a także pełną aprobatę wyraziła Okręgowa Rada Łowiecka w Przemyślu. Organizatorzy od razu rozpoczęli wszelkie prace związane z balem. Optymalnie skoordynowaliśmy prace biura Zarządu, zaangażowaliśmy społeczników, pozyskaliśmy wartościowych sponsorów którzy zechcieli przyłączyć się do organizacji tego przedsięwzięcia.

Gdy już postanowiliśmy, że podejmiemy się organizacji Myśliwskiego Balu Charytatywnego stało się dla nas niezwykle istotnym tak dobrać cel pomocy, by tego dobra było jak najwięcej. Wybór był niełatwy bowiem i potrzebujących jest wielu. Pojawiały się pewne pomysły, jednak żaden nie wydawał nam się wyborem jedynie słusznym i wtedy pomysł byśmy nasze działania ukierunkowali na Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci, by pomóc najmłodszym podsunęła Pani Magdalena Kociuba. Pomysł zaakceptował i poparł Prezes ORŁ, bezzwłocznie nawiązując kontakt z Hospicjum.

Organizatorzy projektu uznali, iż Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci pomagające najbardziej cierpiącym i doświadczonym chorobą dzieciom jest najlepszym adresatem naszego pomysłu i musimy dołożyć wszelkich starań, by ta pomoc była jak najbardziej owocna. Władze Hospicjum z kolei w sposób profesjonalny pokierują pozyskanymi środkami i przeznaczą je na najbardziej ważne dla chorych dzieci pomoce (leki, art. higieniczne itd.)

Niezwłocznie dokonano wyboru miejsca Balu, właściciel Zamku w Dubiecku Pan Bogusław Kołcz postanowił włączyć się aktywnie w tą cenną inicjatywę i postanowił ugościć nas wspierając tym samym dzieło pomocy dzieciom. Prezes Adam Chmielowski wraz z Łowczym Okręgowym rozpoczęli rozmowy z potencjalnymi sponsorami, którzy wykazali się otwartością na pomysł i okazali nam wsparcie w przygotowaniu imprezy a są to m.in.:

 • Bogusław i Michalina Kołcz
 • Hotel „Arłamów” Antoni Kubicki
 • Firma „Piotruś Pan” Aleksander Baczyk
 • Gospodarstwo Rybne „Starzawa” Michał i Anna Ostafińscy
 • Firma „Bamal” Piotr Malinowski
 • Pan Jacek Wołk
 • Pan Krzysztof Guzowski,
 • Pan Marek Kawiński
 • Pan Zbigniew Kopczak Nadleśniczy Nadleśnictwa Bircza
 • Pan Szczygieł Stanisław
 • Pan Remigiusz Sobejko
 • Pan Adam Janicki
 • Pan Marek Porczak
 • Zakłady Mięsne Karol Benbenek

 

Opiekę medialną z naszej strony zapewnia kwartalnik regionalny „Łowiec Galicyjski”.

Zaangażowanie w pomysł to wspólna praca:

 • Prezesa ORŁ Adama Chmielowskiego,
 • Łowczego Okręgowego Włodzimierza Wojtczaka
 • Przewodniczącego Komisji Etyki i Tradycji Adama Janickiego
 • członka ORŁ Ryszarda Miśniaka
 • Pracownicy Biura ZO PZŁ w Przemyślu Pani Elżbieta Szymczak i Beata Musz

 

Polcecamy stornę internetową www.pzl.przemysl.pl 

 

 

PRZEKAŻ SWÓJ 1 % PODATKU !!!

To bardzo proste – w rocznym rozliczeniu PIT prosimy wpisać nasz numer KRS 0000265120.

 1. Spotkanie grupy Wsparcia dla Rodzin w Żałobie – 6.04

  Serdecznie zapraszamy na  spotkanie Grupy Wsparcia dla Rodzin w Żałobie  6.04 w sobotę 14:30-18:30. Dla osób które nie mogą brać udziału osobiście - jest ...więcej
 2. Spotkanie grupy Wsparcia dla Rodzin w Żałobie – 16.03

  Serdecznie zapraszamy na  spotkanie Grupy Wsparcia dla Rodzin w Żałobie  16.03 w sobotę 14:30-18:30. Dla osób które nie mogą brać udziału osobiście - jest ...więcej
 3. lek. med. Wojciech Żero – zapraszamy do rejestracji wizyt

  Do zespołu Poradni Chirurgicznej Fundacji dołączył: lek. med. Wojciech Żero – specjalista chirurgii dziecięcej. Zapraszamy do zapisów pod numerem: 17 875 12 51 ...więcej
 4. Spotkanie Grupy Wsparcia  dla Rodzin w Żałobie  – przełożone na 24 lutego.

  Z powodu choroby prowadzącej, spotkanie Grupy Wsparcia  dla Rodzin w Żałobie zostało przełożone z 10 lutego na sobotę 24.02.2024 w godzinach 14:30-18:30. Dla osób ...więcej