Jagielska Ryszarda Łucja 25. Halny nad śpiącym rycerzem wymiary: 50 cm x 70 cm rok:
Aukcja Główna

Artysta: Jagielska Ryszarda Łucja

Tytuł: „Halny nad śpiącym rycerzem”

Technika: akryl

Wymiary: 50cm x 70cm

Cena minimalna: 500 zł

Rama: nie

Passe-Partout: tak

 

Jagielska Ryszarda Łucja – Motto twórczości: „Życie jest jak szukanie światła w grotach, rozwiązań czystych, uczciwych i nadziei.”

Jest malującym architektem, członkiem Związku Polskich Artystów Malarzy i Grafików, Koła Plener OW SARP, Warszawskiego Stowarzyszenia Plastyków oraz grupy malarskiej Trzy Barwy.

Ktoś nazwał ją Grotołazem, bo w jej twórczości przewija się motyw szukania światła w jaskiniach, ale także w wakacyjnym ognisku, świcie nad jeziorami i w pozytywnych ludziach. Maluje ich portrety charakterologiczno – symboliczne, które odzwierciedlają ich relacje ze światem. Pisze także o Nich wiersze, aby ludzie zauważyli i docenili Ich rolę w świecie. Lubi malować, podróżować i czasami napisze jakąś fraszkę lub wiersz. Wydała tomik wierszy dla dzieci „Brama do bajki”. Równolegle zajmuje się  batikiem i ceramiką. Zbiera szkice oraz zdjęcia reportażowe z  podróży i plenerów.

Urodziła się w Zakopanem, gdzie wraca zimą każdego roku. Ukończyła LO im. O. Balzera. Jej ulubionym miejscem był zawsze Dom Kultury Jutrzenka w zakopiańskim parku, a nauczycielem rysunku i malarstwa był ceniony rzeźbiarz Czesław Jałowiecki. Rysunku architektonicznego przed egzaminem na studia uczyła się pod kierunkiem architekta Zenona Remiego. Skończyła studia na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej. Szkoła rysunku architektonicznego prowadzona pod kierunkiem architektów – profesorów: Henryka Dąbrowskiego,  Jana Szymańskiego, Adama Suflińskiego oraz Ludomira Słupeczańskiego i Franciszka Maśluszczaka dała jej podstawy warsztatu. Było w niej też miejsce na malarstwo. Po obronie dyplomu pracowała w biurach projektów, nadzorze i administracji budowlanej. Od 2007 r. bierze udział w licznych plenerach oraz od 2013 r. w  wystawach zbiorowych i indywidualnych, krajowych i zagranicznych. Jej obrazy i ceramika znajdują się w kolekcjach indywidualnych w Polsce i we Francji.

Cena za obraz:  500 zł
Masz pytania względem licytacji? Skontaktuj się z nami:
(+48) 662 288 538 wolontariat@hospicjum-podkarpackie.pl