Jacyno Helena 166. Nieustraszony wymiary: 20 cm x 20 cm rok: 2020
Obrazy - Kiermasz

Jacyno Helena artystka multidyscyplinarna zajmująca się dziedzinami sztuki takie jak malarstwo, rysunek, grafika, ceramika, kolaż, scenografia. Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych we Lwowie na wydziale ceramiki, dyplom zdobyła w pracowni artystycznej prof. Tarasa Janko. Studiowała również malarstwo ścienne i scenografię. Uzyskała tytuł doktora sztuk pięknych w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Mieszka i pracuje w Przemyślu. Od 2007 roku należy do Związku Polskich Artystów Plastyków.

Malarstwo Heleny Jacyno posiada w sobie pewnego rodzaju poezję. Artystka posługuje się językiem właściwym poetom, czyli metaforą. Piękną metaforą, która posiada w sobie odbicia odwiedzanych miast, zabytków (godzinami oglądanych w albumach, w innym odległym czasie), historii, religii i jej przesłania; obserwowania płynącego życia, podziwiania napotkanych ludzi. Podczas jazdy, wędrówek miastem, często przemieszczamy się w przeszklonych przestrzeniach, mijamy się właśnie w odbiciach, przez które obrazy się nawarstwiają. W podobny sposób nakładają się różne zapamiętane wrażenia i odczucia. W malarstwie Heleny Jacyno nawarstwia się sumaryczna wiedza dotycząca oświetlenia, koloru codziennie mijanych zabudowań, drzew, zarysów wież kościelnych w codziennie innym tle nieba.

Tytuł: „Nieustraszony”, 2020

Technika: akryl na płótnie

Wymiary: 20×20 cm

Cena minimalna: 150 zł

Obraz powstał podczas Międzynarodowego Spotkania Artystów – Słonne 2020, specjalnie na Aukcję

Gdziekolwiek jesteś możesz wylicytować obraz i pomóc naszym małym Podopiecznym!

Środki zebrane w ramach XIII Charytatywnej Aukcji Obrazów zostaną przeznaczone na sprzęt medyczny i rehabilitacyjny oraz leki dla Podopiecznych Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci.

Cena za obraz:  150 zł
Masz pytania względem licytacji? Skontaktuj się z nami:
(+48) 662 288 538 wolontariat@hospicjum-podkarpackie.pl