3 czerwca, 2020

Przebiegnę dla Was 100 półmaratonów, dzień po dniu

Przebiegnę dla Was 100  półmaratonów, dzień po dniu – napisał w wiadomości do Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci Pan Rafał, który od dawna interesuje się biegami, głównie dystansami ultra. Przeprowadziliśmy wywiad z pomysłodawcą akcji, który rozpoczął projekt biegania półmaratonu każdego dnia, wstając codziennie o 4:30, by potem wrócić do codziennych obowiązków.

: Wspieranie, szczególnie chorych dzieci, to piękna inicjatywa. Skąd zrodził się pomysł organizacji akcji i sama jej nazwa "Biegnij Chłopcze"?

Rafał Skowroński: Od dłuższego czasu myślałem o połączeniu biegania z jakąś formą wsparcia. Najpierw wyszukiwałam i "łapałem" pojedyncze akcje, gdzie za pokonanie określonego dystansu i udostępnienie go było przekazywane wsparcie na rzecz jakiejś fundacji.  Chciałem jednak znaleźć formę, która będzie mogła trwać dłużej, która też będzie jakimś wyzwaniem.

PF: Czy bieganie to Pana pasja?

RS: Biegi ultra, biegi dwunastogodzinne to moja pasja. Startowałem w kilku imprezach, jednak najwięcej kilometrów zrobiłem sam. Weekendowe wycieczki 40 km - 50 km to taki mój standard, mój czas. Wyzwaniem tutaj jest konsekwentność. Bieg musi odbyć się każdego dnia a, i kilometrów też się troszkę zbiera.

PF: Co wnosi do Pana życia prywatnego organizacja i uczestnictwo w akcji, w której wspiera Pan Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci.

RS: Organizując projekt realizuje się, wspieram przez bieganie, czego chcieć więcej?

PF: To piękne móc łączyć te dwie ważne w Pana życiu inicjatywy. Co sprawiło, że w ramach akcji wybrał Pan Naszą Fundację?

RS:  Mam prawie 5 letniego syna, który wniósł dużo pozytywów do mojego życia. To jest taka moja forma podziękowania dla dzieciaków za ich naturalność i szczerość.

PF:  To prawda, dzieci są wyjątkowe! Bywa, że Nasz świat czasem wywrócony jest do góry nogami, a dzieci potrafią w ten świat wnieść wiele dobra i radości. Kto wspiera Pana wydarzenie?

RS: Dział Wolontariatu Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci, a przede wszystkim kibicują mi moi bliscy.

PF: Gdzie można Pana spotkać na trasie i gdzie śledzić Pana poczynania?

RS: Staram się biegać rano, uwielbiam lasy. W ciągu tygodnia, około 5:00 rano, biegam w okolicy Ścieżki "Białkówka" w Nadleśnictwie Kolbuszowa, w weekendy rezerwat przyrody Buczyna w Cyrance, rezerwat przyrody Zabłocie. Całość poczynań dokumentuje na:

- FB: www.facebook.com/biegnijchlopcze

- STRAVA: www.strava.com/athletes/biegnijchlopcze

 

Dziękuję Panu serdecznie za rozmowę i za tą wyjątkową lekcję, podczas której pokazuje Pan światu, że w każdej chwili można być  gotowym do niesienia pomocy potrzebującym, zwłaszcza nieuleczalnie chorym dzieciom, które jako kruche istoty potrzebują Naszego Wsparcia.

 

Rozmawiała: , Koordynator Wolontariatu

 

 1. XVIII Międzynarodowy Festiwal Piosenki

  Już w najbliższych dniach 12 i 13 sierpnia odbędzie się XVIII Międzynarodowy Festiwal Piosenki – Rzeszów w Filharmonii Podkarpackiej. Nasi Wolontariusze będą zbierać wolne ...więcej
 2. Kurs „Rozpoznawanie i terapia zaburzeń integracji sensorycznej”

  Zapraszamy na kurs: Rozpoznawanie i terapia zaburzeń integracji sensorycznej Celem kursu jest nabycie umiejętności rozpoznawania zaburzeń integracji sensorycznej oraz prowadzenia terapii dzieci z dysfunkcjami ...więcej
 3. Piknik Charytatywny – Podziękowania

  PATRONAT HONOROWY  – PREZYDENT MIASTA RZESZOWA – Konrad Fijołek   PATRONI MEDIALNI: "VIA" Katolickie Radio Rzeszów Polskie Radio Rzeszów S.A. Telewizja Polska S.A. Oddział ...więcej
 4. Piknik Charytatywny

  26 czerwca 2022 roku odbędzie się Piknik Charytatywny na terenie zielonym przy Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie. Start godzina 11. ZAPRASZAMY SERDECZNIE! ...więcej