3 czerwca, 2020

Przebiegnę dla Was 100 półmaratonów, dzień po dniu

Przebiegnę dla Was 100  półmaratonów, dzień po dniu – napisał w wiadomości do Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci Pan Rafał, który od dawna interesuje się biegami, głównie dystansami ultra. Przeprowadziliśmy wywiad z pomysłodawcą akcji, który rozpoczął projekt biegania półmaratonu każdego dnia, wstając codziennie o 4:30, by potem wrócić do codziennych obowiązków.

Patrycja Frąc: Wspieranie, szczególnie chorych dzieci, to piękna inicjatywa. Skąd zrodził się pomysł organizacji akcji i sama jej nazwa "Biegnij Chłopcze"?

Rafał Skowroński: Od dłuższego czasu myślałem o połączeniu biegania z jakąś formą wsparcia. Najpierw wyszukiwałam i "łapałem" pojedyncze akcje, gdzie za pokonanie określonego dystansu i udostępnienie go było przekazywane wsparcie na rzecz jakiejś fundacji.  Chciałem jednak znaleźć formę, która będzie mogła trwać dłużej, która też będzie jakimś wyzwaniem.

PF: Czy bieganie to Pana pasja?

RS: Biegi ultra, biegi dwunastogodzinne to moja pasja. Startowałem w kilku imprezach, jednak najwięcej kilometrów zrobiłem sam. Weekendowe wycieczki 40 km - 50 km to taki mój standard, mój czas. Wyzwaniem tutaj jest konsekwentność. Bieg musi odbyć się każdego dnia a, i kilometrów też się troszkę zbiera.

PF: Co wnosi do Pana życia prywatnego organizacja i uczestnictwo w akcji, w której wspiera Pan Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci.

RS: Organizując projekt realizuje się, wspieram przez bieganie, czego chcieć więcej?

PF: To piękne móc łączyć te dwie ważne w Pana życiu inicjatywy. Co sprawiło, że w ramach akcji wybrał Pan Naszą Fundację?

RS:  Mam prawie 5 letniego syna, który wniósł dużo pozytywów do mojego życia. To jest taka moja forma podziękowania dla dzieciaków za ich naturalność i szczerość.

PF:  To prawda, dzieci są wyjątkowe! Bywa, że Nasz świat czasem wywrócony jest do góry nogami, a dzieci potrafią w ten świat wnieść wiele dobra i radości. Kto wspiera Pana wydarzenie?

RS: Dział Wolontariatu Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci, a przede wszystkim kibicują mi moi bliscy.

PF: Gdzie można Pana spotkać na trasie i gdzie śledzić Pana poczynania?

RS: Staram się biegać rano, uwielbiam lasy. W ciągu tygodnia, około 5:00 rano, biegam w okolicy Ścieżki "Białkówka" w Nadleśnictwie Kolbuszowa, w weekendy rezerwat przyrody Buczyna w Cyrance, rezerwat przyrody Zabłocie. Całość poczynań dokumentuje na:

- FB: www.facebook.com/biegnijchlopcze

- STRAVA: www.strava.com/athletes/biegnijchlopcze

 

Dziękuję Panu serdecznie za rozmowę i za tą wyjątkową lekcję, podczas której pokazuje Pan światu, że w każdej chwili można być  gotowym do niesienia pomocy potrzebującym, zwłaszcza nieuleczalnie chorym dzieciom, które jako kruche istoty potrzebują Naszego Wsparcia.

 

Rozmawiała: Patrycja Frąc, Koordynator Wolontariatu

 

  1. Spotkanie Grupy Wsparcia – 26.09.2020

    26 września , sobota godz 14.00 zapraszam na spotkanie on-line Grupy Wsparcia, które odbędzie się za pośrednictwem komunikatora MEET. Link do spotkania zostanie przesłany ...więcej
  2. 12 września 2020 (sobota), godz. 14.00 zapraszam na spotkanie on-line Grupy Wsparcia dla Rodziców w Żałobie. Spotkanie odbędzie się za pomocą komunikatora MEET, Link ...więcej
  3. Spotkanie Grupy Wsparcia 8 sierpnia (sobota, godz 14.00)

    Spotkanie Grupy Wsparcia odbędzie się 8 sierpnia (sobota, godz 14.00) on line, za pomocą platformy Meet. Dla każdej Osoby prześlę link aktywacyjny do spotkania ...więcej
  4. Lepsza jakość życia

    Fundacja Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci  realizuje w 2020 roku zadanie publiczne współfinansowane przez Gminę-Miasto Rzeszów: „Lepsza jakość życia” dotyczące dofinansowania zajęć terapeutycznych skierowanych do ...więcej