3 czerwca, 2020

Przebiegnę dla Was 100 półmaratonów, dzień po dniu

Przebiegnę dla Was 100  półmaratonów, dzień po dniu – napisał w wiadomości do Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci Pan Rafał, który od dawna interesuje się biegami, głównie dystansami ultra. Przeprowadziliśmy wywiad z pomysłodawcą akcji, który rozpoczął projekt biegania półmaratonu każdego dnia, wstając codziennie o 4:30, by potem wrócić do codziennych obowiązków.

: Wspieranie, szczególnie chorych dzieci, to piękna inicjatywa. Skąd zrodził się pomysł organizacji akcji i sama jej nazwa "Biegnij Chłopcze"?

Rafał Skowroński: Od dłuższego czasu myślałem o połączeniu biegania z jakąś formą wsparcia. Najpierw wyszukiwałam i "łapałem" pojedyncze akcje, gdzie za pokonanie określonego dystansu i udostępnienie go było przekazywane wsparcie na rzecz jakiejś fundacji.  Chciałem jednak znaleźć formę, która będzie mogła trwać dłużej, która też będzie jakimś wyzwaniem.

PF: Czy bieganie to Pana pasja?

RS: Biegi ultra, biegi dwunastogodzinne to moja pasja. Startowałem w kilku imprezach, jednak najwięcej kilometrów zrobiłem sam. Weekendowe wycieczki 40 km - 50 km to taki mój standard, mój czas. Wyzwaniem tutaj jest konsekwentność. Bieg musi odbyć się każdego dnia a, i kilometrów też się troszkę zbiera.

PF: Co wnosi do Pana życia prywatnego organizacja i uczestnictwo w akcji, w której wspiera Pan Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci.

RS: Organizując projekt realizuje się, wspieram przez bieganie, czego chcieć więcej?

PF: To piękne móc łączyć te dwie ważne w Pana życiu inicjatywy. Co sprawiło, że w ramach akcji wybrał Pan Naszą Fundację?

RS:  Mam prawie 5 letniego syna, który wniósł dużo pozytywów do mojego życia. To jest taka moja forma podziękowania dla dzieciaków za ich naturalność i szczerość.

PF:  To prawda, dzieci są wyjątkowe! Bywa, że Nasz świat czasem wywrócony jest do góry nogami, a dzieci potrafią w ten świat wnieść wiele dobra i radości. Kto wspiera Pana wydarzenie?

RS: Dział Wolontariatu Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci, a przede wszystkim kibicują mi moi bliscy.

PF: Gdzie można Pana spotkać na trasie i gdzie śledzić Pana poczynania?

RS: Staram się biegać rano, uwielbiam lasy. W ciągu tygodnia, około 5:00 rano, biegam w okolicy Ścieżki "Białkówka" w Nadleśnictwie Kolbuszowa, w weekendy rezerwat przyrody Buczyna w Cyrance, rezerwat przyrody Zabłocie. Całość poczynań dokumentuje na:

- FB: www.facebook.com/biegnijchlopcze

- STRAVA: www.strava.com/athletes/biegnijchlopcze

 

Dziękuję Panu serdecznie za rozmowę i za tą wyjątkową lekcję, podczas której pokazuje Pan światu, że w każdej chwili można być  gotowym do niesienia pomocy potrzebującym, zwłaszcza nieuleczalnie chorym dzieciom, które jako kruche istoty potrzebują Naszego Wsparcia.

 

Rozmawiała: , Koordynator Wolontariatu

 

 1. Bądź naszym Świętym Mikołajem

  Zapraszamy do udziału w akcji wspierania  Podopiecznych Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci - poniżej link do listy potrzebnych rzeczy - każdy z nas może ...więcej
 2. Oświadczenie

  Oświadczenie Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci w związku z pojawieniem się artykułu na łamach Dziennika SuperExpress w dniu 9 października 2023 r. pt.” Tata ...więcej
 3. Fundacja Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci Zatrudni  PSYCHOLOGA 

  Wymagania  : Wykształcenie – wyższe kierunkowe; Doświadczenie zawodowe, Prawo jazdy kategorii B Opis zadań : Praca z Pacjentami i Rodzinami będącymi  pod opieką Hospicjum ...więcej
 4. Spotkanie Wigilijne Grupy Wsparcia

  Serdecznie zapraszamy na spotkanie wigilijne (Msza św. i poczęstunek), które odbędzie się w dniu 10.12.2023 (niedziela), o godzinie  14;30, w siedzibie Fundacji.   Organizatorzy ...więcej