3 czerwca, 2015

„Spotkajmy się w Stumilowym Lesie …”

29 maja 2015 roku w Zespole Szkół Publicznych w Baszni Dolnej odbyła się IV akcja charytatywna na rzecz małych Przyjaciół Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie. 

 

Tym razem gościliśmy w Stumilowym Lesie z Kubusiem Puchatkiem i jego przyjaciółmi.  Celem tej uroczystości było pozyskanie funduszy na pomoc tym najbardziej potrzebującym – nieuleczalnie chorym dzieciom.

 

W każdym roku staramy się pozyskiwać coraz więcej fanów, firm, instytucji, szkół, którzy bezinteresownie włączą się   w pomoc małym pacjentom.

 

Staramy się wpajać naszym uczniom, że okazywanie serca innym, daje dużą przyjemność. Niesienie pomocy potrzebującym daje siłę, poczucie spełnienia i wzmacnia poczucie wartości – powiedział dyrektor ZSP w Baszni Dolnej mgr Bolesław Dydyk otwierając uroczystość.

Sprawdza się mądrość życiowa, że ziarenka dobroczynności zasiane w dzieciach przez lata kiełkują w szkole, a plony wydają w życiu dorosłym.

Czujemy ogromną satysfakcję, że udało nam się zebrać pokaźną kwotę 7.820 złotych, która  i tak jest kroplą w morzu potrzeb. Ponadto na potrzeby małych pacjentów przekazano dary rzeczowe w postaci: zabawek, gier, przyborów szkolnych, środków czystości.

Oczywiście sukces nie byłby możliwy, gdybyśmy nie połączyli naszych sił. Akcja „Spotkajmy się w Stumilowym Lesie…” połączyła wiele szkół, instytucji, osób prywatnych we wspólne dzieło niesienia pomocy.

 

Zespół Szkół Publicznych w Baszni Dolnej przygotował przedstawienie, poczęstunek, czyli „małe co nieco”, ale zebrani goście odpowiedzieli na zaproszenie w myśl zasady, że „to, co dam dziś z siebie powróci kiedyś z nawiązką”.

Honorowy patronat nad przedsięwzięciem objął Wójt Gminy Lubaczów Pan Wiesław Kapel, a uczestniczyli w nim: założycielka Fundacji – Pani Janina Jaroń, dyrektor Caritas diecezji zamojsko-lubaczowskiej ks. Adam Sobczak, Pan Andrzej Nepelski – radny sejmiku wojewódzkiego.

Młodzież całym sercem zaangażowała się w przygotowanie tej uroczystości, a byli to uczniowie kl. IV i V SP oraz IIa, IIb i III PG sumiennie pracując pod kierunkiem: Pani Ireny Kindrat, Pani Barbary Dydyk, Pani Elżbiety Szczybyło. 

 

Przysmaki Kubusia Puchatka przygotowała Pani Ewa Pietraszek ze swoją ekipą.

 

Było to ogromne przedsięwzięcie, które wymagało współpracy i pełnego zaangażowania dyrekcji szkoły, nauczycieli, pracowników administracji i obsługi, którym składamy serdeczne podziękowanie.

 

Chcemy wyrazić wielką wdzięczność wobec instytucji, firm i wielu osób, które pomogły zebrać tę imponującą kwotę:

 • Urząd Gminy w Lubaczowie
 • Starostwo Powiatu Lubaczowskiego
 • Nadleśnictwo Lubaczów
 • Club SKR Obsza
 • MDK Lubaczów
 • PKO BP SA o. Lubaczów
 • PPP Lubaczów
 • LO im.T. Kościuszki w Lubaczowie
 • Zespół Szkół w Oleszycach
 • ZSP w Młodowie
 • SSPzOP w Załużu
 • ZSP w Lisich Jamach
 • SP w Krowicy Samej
 • Caritas diecezji zamojsko – lubaczowskiej.


Za obsługę medialną dziękujemy: TV Lubaczów oraz Katolickiemu Radiu „Zamość”.

 

Barbara Dydyk

 1. XVIII Międzynarodowy Festiwal Piosenki

  Już w najbliższych dniach 12 i 13 sierpnia odbędzie się XVIII Międzynarodowy Festiwal Piosenki – Rzeszów w Filharmonii Podkarpackiej. Nasi Wolontariusze będą zbierać wolne ...więcej
 2. Kurs „Rozpoznawanie i terapia zaburzeń integracji sensorycznej”

  Zapraszamy na kurs: Rozpoznawanie i terapia zaburzeń integracji sensorycznej Celem kursu jest nabycie umiejętności rozpoznawania zaburzeń integracji sensorycznej oraz prowadzenia terapii dzieci z dysfunkcjami ...więcej
 3. Piknik Charytatywny – Podziękowania

  PATRONAT HONOROWY  – PREZYDENT MIASTA RZESZOWA – Konrad Fijołek   PATRONI MEDIALNI: "VIA" Katolickie Radio Rzeszów Polskie Radio Rzeszów S.A. Telewizja Polska S.A. Oddział ...więcej
 4. Piknik Charytatywny

  26 czerwca 2022 roku odbędzie się Piknik Charytatywny na terenie zielonym przy Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie. Start godzina 11. ZAPRASZAMY SERDECZNIE! ...więcej