3 czerwca, 2015

„Spotkajmy się w Stumilowym Lesie …”

29 maja 2015 roku w Zespole Szkół Publicznych w Baszni Dolnej odbyła się IV akcja charytatywna na rzecz małych Przyjaciół Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie. 

 

Tym razem gościliśmy w Stumilowym Lesie z Kubusiem Puchatkiem i jego przyjaciółmi.  Celem tej uroczystości było pozyskanie funduszy na pomoc tym najbardziej potrzebującym – nieuleczalnie chorym dzieciom.

 

W każdym roku staramy się pozyskiwać coraz więcej fanów, firm, instytucji, szkół, którzy bezinteresownie włączą się   w pomoc małym pacjentom.

 

Staramy się wpajać naszym uczniom, że okazywanie serca innym, daje dużą przyjemność. Niesienie pomocy potrzebującym daje siłę, poczucie spełnienia i wzmacnia poczucie wartości – powiedział dyrektor ZSP w Baszni Dolnej mgr Bolesław Dydyk otwierając uroczystość.

Sprawdza się mądrość życiowa, że ziarenka dobroczynności zasiane w dzieciach przez lata kiełkują w szkole, a plony wydają w życiu dorosłym.

Czujemy ogromną satysfakcję, że udało nam się zebrać pokaźną kwotę 7.820 złotych, która  i tak jest kroplą w morzu potrzeb. Ponadto na potrzeby małych pacjentów przekazano dary rzeczowe w postaci: zabawek, gier, przyborów szkolnych, środków czystości.

Oczywiście sukces nie byłby możliwy, gdybyśmy nie połączyli naszych sił. Akcja „Spotkajmy się w Stumilowym Lesie…” połączyła wiele szkół, instytucji, osób prywatnych we wspólne dzieło niesienia pomocy.

 

Zespół Szkół Publicznych w Baszni Dolnej przygotował przedstawienie, poczęstunek, czyli „małe co nieco”, ale zebrani goście odpowiedzieli na zaproszenie w myśl zasady, że „to, co dam dziś z siebie powróci kiedyś z nawiązką”.

Honorowy patronat nad przedsięwzięciem objął Wójt Gminy Lubaczów Pan Wiesław Kapel, a uczestniczyli w nim: założycielka Fundacji – Pani Janina Jaroń, dyrektor Caritas diecezji zamojsko-lubaczowskiej ks. Adam Sobczak, Pan Andrzej Nepelski – radny sejmiku wojewódzkiego.

Młodzież całym sercem zaangażowała się w przygotowanie tej uroczystości, a byli to uczniowie kl. IV i V SP oraz IIa, IIb i III PG sumiennie pracując pod kierunkiem: Pani Ireny Kindrat, Pani Barbary Dydyk, Pani Elżbiety Szczybyło. 

 

Przysmaki Kubusia Puchatka przygotowała Pani Ewa Pietraszek ze swoją ekipą.

 

Było to ogromne przedsięwzięcie, które wymagało współpracy i pełnego zaangażowania dyrekcji szkoły, nauczycieli, pracowników administracji i obsługi, którym składamy serdeczne podziękowanie.

 

Chcemy wyrazić wielką wdzięczność wobec instytucji, firm i wielu osób, które pomogły zebrać tę imponującą kwotę:

 • Urząd Gminy w Lubaczowie
 • Starostwo Powiatu Lubaczowskiego
 • Nadleśnictwo Lubaczów
 • Club SKR Obsza
 • MDK Lubaczów
 • PKO BP SA o. Lubaczów
 • PPP Lubaczów
 • LO im.T. Kościuszki w Lubaczowie
 • Zespół Szkół w Oleszycach
 • ZSP w Młodowie
 • SSPzOP w Załużu
 • ZSP w Lisich Jamach
 • SP w Krowicy Samej
 • Caritas diecezji zamojsko – lubaczowskiej.


Za obsługę medialną dziękujemy: TV Lubaczów oraz Katolickiemu Radiu „Zamość”.

 

Barbara Dydyk

 1. Podziękowania za Piknik Charytatywny z okazji Dnia Dziecka 2024

  Lista Sponsorów, Darczyńców dzięki, którym mogliśmy zorganizować Piknik Charytatywny z okazji Dnia Dziecka 2024   SCENA, DMUCHAŃCE I ATRAKCJE DLA DZIECI: Podkarpacka Agencja Artystyczna ...więcej
 2. Spotkanie grupy Wsparcia dla Rodzin w Żałobie – lipiec

  Uprzejmie informujemy, że spotkanie grupy Wsparcia dla Rodzin w Żałobie  odbędzie się 6 lipca (w sobotę) w godzinach 14:30 – 18:30, w siedzibie hospicjum. ...więcej
 3. PODZIĘKOWANIA DLA DZIADKA WŁADKA

  W imieniu Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci składamy serdeczne podziękowania za przekazane wsparcie finansowe gospodarzowi towarzyskiego spotkania w dniu 15 czerwca 2024 roku - ...więcej
 4. Zatrudnimy PIELĘGNIARKĘ, do pracy na  oddziale stacjonarnym dla dzieci

  Fundacja Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie zatrudni   PIELĘGNIARKĘ, do pracy na  oddziale stacjonarnym dla dzieci .  Oferujmy  umowę o pracę , w ...więcej