Pola Nadziei

Fundacja Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci jest oficjalnym Uczestnikiem w ogólnopolskim programie „Pola Nadziei”.

Co roku w różnych częściach Polski, instytucje charytatywne oraz hospicja organizują we własnym zakresie kampanię „Pola Nadziei”, która na terenie Rzeszowa została zainicjowana przez Fundację Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci.

„Pola nadziei” to kampania, która organizowana jest jesienią oraz wiosną. Każdego roku 4 października, który jest Międzynarodowym Dniem Opieki Hospicyjnej sadzone są żonkile. Kwiaty sadzone są na terenie miasta Rzeszowa przy placówkach oświatowych i innych terenach zielonych. Jest to symbol nadziei i akt solidarności z osobami nieuleczalnie chorymi. Wiosną, kiedy żonkile zakwitają, od marca do maja rozpoczyna się udział placówek oświatowych i innych instytucji w ramach kampanii „Pola Nadziei”, kiedy to uczniowie przygotowują w szkołach żonkile, które są wręczane ofiarodawcom za symboliczne datki przeznaczone dla podopiecznych Hospicjum.

Prowadzenie zbiórki funduszy z zaangażowaniem wolontariuszy i ze współpracą ze szkołami ma na celu uwrażliwienie dzieci i młodzieży na potrzeby chorego człowieka. Taka idea edukacyjna poszerza świadomość młodych ludzi na temat opieki hospicyjnej.

Możecie wesprzeć Naszą inicjatywę wypełniając deklarację dostępną na naszej stronie internetowej. Koordynator Wolontariatu udzieli Wam odpowiedzi na wszelkie pytania
i pokieruje organizacyjnie w ramach akcji „Pola Nadziei”. Zapraszamy do zapoznania się
z Programem kampanii „Pola Nadziei” organizowanej na terenie Rzeszowa przez Naszą Fundację.


Kontakt:

Patrycja Frąc, Koordynator Wolontariatu
662 288 538, wolontariat@hospicjum-podkarpackie.pl


documents

doc

Program kampanii Pola Nadziei

documents

doc

Deklaracja uczestnictwa - instytucje i osoby prywatne

documents

doc

Deklaracja uczestnictwa - placówki oświatowe