Nakręć się na pomaganie!!!

Zbierają dzieci z przedszkola, uczniowie w szkołach, znajomi, „znajomi znajomych i przyjaciele…”

Przyłącz się to tej akcji także i Ty!!!

 

O co chodzi?

O zbieranie różnego typu nakrętek, zakrętek, kapsli, korków, wieczek i pokrywek. Nie wyrzucaj nakrętek, przyłącz się do akcji i zbieraj razem z nami!

Zbieranie nakrętek to wciąż jedna z najpopularniejszych akcji charytatywno – ekologicznych polegająca na łączeniu przyjemnego z pożytecznym. Od ponad dwóch lat już nie tylko wolontariusze zbierają nakrętki po napojach czy detergentach – włączyły się w to także szkoły, urzędy i osoby prywatne.

 

Co z tym robimy?

Zebrany towar sprzedawany jest firmie recyklingowej, która zakupione zakrętki przerabia na surowiec wtórny (plastikowy granulat). Producent może przetworzyć wówczas zebrane odpady na nowe zakrętki, opakowania, rury PCV czy obudowy komputerów.

 

Co dalej?

Uzyskane w ten sposób pieniądze przekazane zostają z kolei na leczenie – leki, opatrunki medyczne, rehabilitację dzieci lub sprzęt specjalistyczny dla podopiecznych naszej Fundacji.

 

Dlaczego akurat nakrętki?

Dlatego, że są ciężkie i zajmują stosunkowo niewielką przestrzeń. Po za tym szkło jest niebezpieczne, metal kłopotliwy w zbiórce, a puszki niekoniecznie kojarzą się z akcją społeczną. Plastikowe butelki też odpadają, bo są zbyt tanie, zajmują dużo więcej miejsca niż zakrętki i tak czy inaczej są segregowane przez MPO.

 

Jak prowadzić akcję?

Trzeba ją rozreklamować, np. w szkole, urzędzie, wśród znajomych. W biurze Hospicjum są dostępne plakaty, które można powiesić na tablicach ogłoszeń. Prosimy o przekazywanie zebranych nakrętek w mocnych lub w podwójnych workach, aby uniknąć rozsypania.

 

Nakrętki można przekazywać do hospicjum, po uprzednim kontakcie z biurem hospicjum:

tel.: 17/853 48 18.

 

Dziękujemy pani Monice Stysiał z Agencji Kreatywnnej 4n za bezinteresowną pomoc, wsparcie, bezpłatny projekt i druk plakatów.