„Nakręć się na pomaganie”

 

Zbieranie nakrętek to jedna z najbardziej popularnych akcji charytatywno-ekologicznych. Pozbywając się „śmieci” pomagamy innym. Dołącz do akcji „Nakręć się na pomaganie” i dostarcz nakrętki do naszej siedziby przy ul. Lwowskiej 132 w Rzeszowie.

 

Kto może pomagać?

Akcja w której udział może wziąć każdy, wystarczą tylko dobre chęci. Jesteś przedszkolakiem i wypiłeś właśnie pyszny sok, a może mamą której skończył się płyn do płukania tkanin. Zatrzymaj się na chwilę, nie wyrzucaj nakrętki, kapsla, wieczka lub przykrywki. Dla Ciebie to odpad, a dla naszych Podopiecznych szansa na kupno nowych leków.

 

 

Co z tym robimy?

Zebrany towar sprzedawany jest firmie recyklingowej, która zakupione zakrętki przerabia na surowiec wtórny (plastikowy granulat). Producent może przetworzyć wówczas zebrane odpady na nowe zakrętki, opakowania, rury PCV czy obudowy komputerów.

 

Co dalej?

Uzyskane w ten sposób pieniądze przekazane zostają z kolei na leczenie - leki, opatrunki medyczne, rehabilitację dzieci lub sprzęt specjalistyczny dla Podopiecznych naszej Fundacji.

 

Jak prowadzić akcję?

Zaproś do akcji swoich znajomych z pracy, ze szkoły oraz rodzinę. Każda nakrętka się liczy i każda ma znaczenie. Wspólnymi siłami możemy zdziałać naprawdę dużo.

W siedzibie Hospicjum są również dostępne plakaty promocyjne, które można powiesić na tablicach ogłoszeń. Prosimy o przekazywanie zebranych nakrętek w mocnych lub w podwójnych workach, aby uniknąć rozsypania.

 

W razie jakichkolwiek pytań zadzwoń:

tel. 17 853 48 18,  fax. 17 875 12 52

lub napisz maila: sekretariat@hospicjum-podkarpackie.pl

 

Dziękujemy pani Monice Stysiał z Agencji Kreatywnej 4n za bezinteresowną pomoc, wsparcie, bezpłatny projekt i druk plakatów.