2 grudnia, 2014

Wolontariat w Strzyżowie

Anioły są wśród nas!!!

 

 „Każdy może być wielki… a to dlatego, że każdy może pomagać. Jedynie co potrzeba, to serca pełnego łaski i duszy ulepionej z miłości”.

M. Luther

 

Fundacja Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci, jest organizacją pożytku publicznego i znajduje się w Rzeszowie. Od lat pomaga dzieciom ciężko i nieuleczalnie chorym oraz ich rodzinom.

W zeszłym roku, zupełnie przypadkiem zetknęliśmy się z działalnością hospicjum, kiedy to jedna z uczennic zwróciła się tuż przed Mikołajkami z prośbą o pomoc w zbiórce rzeczy przydatnych do zrobienia paczek dla dzieci hospicyjnych.

Od razu zainteresowaliśmy się tematem. Dzięki pomocy pani Agnieszki Witek – nauczycielki języka angielskiego (obecnie opiekuna wolontariatu w szkole), nawiązaliśmy wówczas współpracę z panią Moniką Barłowską- Kuchar – koordynatorem akcji oraz wolontariatu. W ten sposób rozpoczęła się nasza przygoda. Poznaliśmy wspaniałą, ciepłą osobę w postaci pani Moniki. Osobę o wielkim sercu! Dzięki niej właśnie powstała w nas wspólna potrzeba pomocy dzieciom.

Jeśli ktoś nie wierzy w anioły, powinien choć raz w życiu wziąć udział w pikniku, jaki miał miejsce rok temu dla podopiecznych hospicjum . Tylu aniołów w jednym miejscu tu, na ziemi nie widział chyba nikt i nigdy. Anioły miały swoje imiona i pomagały na różne sposoby. Jedne ofiarowały jedzenie, pyszne pizze, ciasta, inne zabawiały małych uczestników. Temu wszystkiemu towarzyszyło coś magicznego, czego nie da opisać się słowami.

Nie przeszkadzała nam pogoda, jakże zmienna tamtego czerwca ani deszcz i wiatr. Wszystko było wspaniałe.
24 listopada, w naszej szkole odbyło się spotkanie z panią Moniką, na którym przedstawiła ona działalność Fundacji Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie. Młodzież uczestniczyła w prelekcji dotyczącej form pomocy, działalności Fundacji. Obejrzeliśmy film i wysłuchaliśmy ciekawych opowieści. Byliśmy pod ogromnym wrażeniem Fundacji i ludzi tam pracujących. W tym roku, 28 i 29 listopada ponownie spotkaliśmy się z aniołami.

W ramach akcji „Podziel się posiłkiem”, w marketach w całej Polsce odbyła się zbiórka darów żywnościowych – w pięciu wybranych w Rzeszowie dla podopiecznych i rodzin hospicjum. Organizatorem akcji był Podkarpacki Bank Żywności.

W akcji wzięło udział 40 wolontariuszy z naszej szkoły. Podczas jej trwania zebraliśmy naprawdę sporo. Sprawiając odrobinę radości małym podopiecznym, sprawiliśmy sobie prawdziwy prezent. Każdemu z osobna i wszystkim razem towarzyszył uśmiech i radość z tego, co robiliśmy. Pomimo zmęczenia i zimna byliśmy ogromnie szczęśliwi.

Z niecierpliwością czekamy na kolejne akcje. Dziękujemy, że mogliśmy w niej uczestniczyć.

Chcemy bardzo serdecznie z całego serca podziękować za okazaną pomoc w wyjeździe rodzicom, którzy ofiarowali swą pomoc podczas opieki nad uczniami oraz ich dowozu. Podziękowania niech przyjmą: pani Beata Potwora, pani Ewa Gruca oraz pan Paweł Gruca, państwo Agata i Grzegorz Moskwa, pani Kinga Dulęba – nauczycielka języka polskiego, pani Magdalena Dudzińska ,firma przewozowa „Kudlik”, dzięki której możliwy był nasz wyjazd oraz pani Magdalena Drogoń za piękny dar serca.

Dziękujemy wszystkim i każdemu z osobna.

Wolontariusze z MZS w Strzyżowie

 

Na zdjęciach:
Spotkanie z wolontariuszami  Strzyżowie, prelekcja na temat działalności hospicjum i wolontariatu.

 

Podziękowania:

Składam serdeczne podziękowania Dyrekcji, pani Agnieszce Witek i Uczniom – Wolontariuszom z Zespołu Szkół w Strzyżowie za dar serca, za uczestnictwo w akcji Zbiórki Żywności w marketach. Podziękowania kieruje również do Dyrekcji Podkarpackiego Banku Żywności za możliwość zbiórki darów dla rodzin objętych opieką hospicjum.

Gorące podziękowania dla pana Grzegorz i Pana Michała za pomoc przy załadunku i rozładunku żywności!!! Kochani bez Was, bez Waszej pomocy nie wyobrażam sobie tej akcji!

Podziękowania dla wolontariuszy, którzy pomagali przy segregacji w biurze hospicjum: Elwirce, Zosi, Monice, Marice, Wioli, Eli, Kindze, Asi, Oli, Kamili, Gabrysi, Karolinie, Ewie, Agnieszce, Ani.

 

Dziękuję!!!
Monika Barłowska – Kuchar

 1. Spotkanie grupy Wsparcia dla Rodzin w Żałobie – 6.04

  Serdecznie zapraszamy na  spotkanie Grupy Wsparcia dla Rodzin w Żałobie  6.04 w sobotę 14:30-18:30. Dla osób które nie mogą brać udziału osobiście - jest ...więcej
 2. Spotkanie grupy Wsparcia dla Rodzin w Żałobie – 16.03

  Serdecznie zapraszamy na  spotkanie Grupy Wsparcia dla Rodzin w Żałobie  16.03 w sobotę 14:30-18:30. Dla osób które nie mogą brać udziału osobiście - jest ...więcej
 3. lek. med. Wojciech Żero – zapraszamy do rejestracji wizyt

  Do zespołu Poradni Chirurgicznej Fundacji dołączył: lek. med. Wojciech Żero – specjalista chirurgii dziecięcej. Zapraszamy do zapisów pod numerem: 17 875 12 51 ...więcej
 4. Spotkanie Grupy Wsparcia  dla Rodzin w Żałobie  – przełożone na 24 lutego.

  Z powodu choroby prowadzącej, spotkanie Grupy Wsparcia  dla Rodzin w Żałobie zostało przełożone z 10 lutego na sobotę 24.02.2024 w godzinach 14:30-18:30. Dla osób ...więcej