26 czerwca, 2017

VI Akcja Charytatywna „Klub Przyjaciół Myszki Miki”

     13 czerwca 2017r. na scenie plenerowej w parku w Baszni Dolnej odbyła się VI Akcja Charytatywna na rzecz Małych Podopiecznych Fundacji Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie.„Życie to echo:

Co wysyłasz – wraca

Co siejesz – zbierasz

Co dajesz – dostajesz

To, co widzisz w innych istnieje również w Tobie,

Pamiętaj, życie jest echem

Zawsze powraca…”

 

     Tymi pięknymi słowami p. Irena Kindrat powitała wszystkich zebranych na finale VI Akcji Charytatywnej zorganizowanej pod honorowym patronatem Wójta Gminy Lubaczów – Pana Wiesława Kapla na rzecz Małych i Kochanych podopiecznych Fundacji Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie.

Naszą uroczystości uświetniła obecność Prezesa Zarządu Pana Rafała Ciupińskiego, Pani Małgorzaty Kliszcz – lekarza neurologa, która powtarza, że praca w hospicjum jest ogromnym wyzwaniem dla lekarza oraz Wójta Gminy Lubaczów Pana Wiesława Kapla.

Hasłem tegorocznej kampanii społecznej Fundacji są słowa „Jeden mały gest” i podczas naszej akcji wszyscy uczestnicy mogli dać cos od siebie dla potrzebujących i chorych dzieci.

 

    Dyrektor Zespołu Szkół – podczas wystąpienia – podkreślił, że nie jesteśmy w stanie zmienić tego świata, nie wyzwolimy go od egoizmu i pustych słów, ale wspólnie możemy sprawić, żeby pomocnych dłoni było więcej, bo prawdziwe szczęście nie polega na uszczęśliwianiu samego siebie, ale pomaganiu i służeniu innym. Szkoła jest doskonałym miejscem, gdzie krzewi się ideę wolontariatu, uczy wrażliwości i dostrzegania drugiego człowieka.

W tym roku podobnie jak w poprzednich latach gościliśmy szkoły z gminy i powiatu Lubaczów, a mianowicie:

 

– SP im. Ks. poety Jana Twardowskiego w Krowicy Samej,

– Zespół Szkół w Młodowie,

– Społeczną Szkołę Podstawową z Oddziałem Przedszkolnym w Załużu,

– Zespół Szkolno-Przedszkolny w Lisich Jamach,

– Publiczne Gimnazjum im. Orła Białego w Oleszycach,

– Szkołę Podstawową im. Marszałka Józefa Piłsudskiego  w Horyńu-Zdroju,

– Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki w Lubaczowie,

– Zespół Szkół im. Gen. Józefa  Kustronia w Lubaczowie.

 

Naszą akcje poparło wiele instytucji państwowych, firm prywatnych i ludzi dobrej woli. Dzięki wspaniałomyślności darczyńców udało nam się zebrać i przekazać imponującą kwotę: 12,221 złotych.

Jest to nasze wspólne dzieło i ta akcja udowodniła nam wszystkim, że „pomoc daje niezwykłą moc i kiełkujące dobro, które na przekór matematyce dzielone mnoży szczęście”. To dzięki takim wsparciom fundacja jest w stanie finansować ogromne potrzeby Hospicjum.

    Wszyscy zaproszeni goście czuli się szczęśliwi w towarzystwie Myszki Miki i jego przyjaciół. Wesołe dialogi, żwawe rytmy nie pozwoliły spokojnie usiedzieć najmłodszym uczestnikom, którzy sami za kilka lat wystąpią na scenie dla chorych przyjaciół z  Hospicjum.

    VI Akcja Charytatywna została przygotowana przez młodzież szkoły podstawowej i gimnazjum pod kierunkiem pań: Ireny Kindrat, Barbary Dydyk, Elżbiety Szczybyło, Beaty Ługowskiej przy wsparciu Dyrekcji szkoły , Rady Rodziców i Miejskiego Domu Kultury w Lubaczowie.

               

 1. XVIII Międzynarodowy Festiwal Piosenki

  Już w najbliższych dniach 12 i 13 sierpnia odbędzie się XVIII Międzynarodowy Festiwal Piosenki – Rzeszów w Filharmonii Podkarpackiej. Nasi Wolontariusze będą zbierać wolne ...więcej
 2. Kurs „Rozpoznawanie i terapia zaburzeń integracji sensorycznej”

  Zapraszamy na kurs: Rozpoznawanie i terapia zaburzeń integracji sensorycznej Celem kursu jest nabycie umiejętności rozpoznawania zaburzeń integracji sensorycznej oraz prowadzenia terapii dzieci z dysfunkcjami ...więcej
 3. Piknik Charytatywny – Podziękowania

  PATRONAT HONOROWY  – PREZYDENT MIASTA RZESZOWA – Konrad Fijołek   PATRONI MEDIALNI: "VIA" Katolickie Radio Rzeszów Polskie Radio Rzeszów S.A. Telewizja Polska S.A. Oddział ...więcej
 4. Piknik Charytatywny

  26 czerwca 2022 roku odbędzie się Piknik Charytatywny na terenie zielonym przy Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie. Start godzina 11. ZAPRASZAMY SERDECZNIE! ...więcej