26 czerwca, 2017

VI Akcja Charytatywna „Klub Przyjaciół Myszki Miki”

     13 czerwca 2017r. na scenie plenerowej w parku w Baszni Dolnej odbyła się VI Akcja Charytatywna na rzecz Małych Podopiecznych Fundacji Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie.„Życie to echo:

Co wysyłasz – wraca

Co siejesz – zbierasz

Co dajesz – dostajesz

To, co widzisz w innych istnieje również w Tobie,

Pamiętaj, życie jest echem

Zawsze powraca…”

 

     Tymi pięknymi słowami p. Irena Kindrat powitała wszystkich zebranych na finale VI Akcji Charytatywnej zorganizowanej pod honorowym patronatem Wójta Gminy Lubaczów – Pana Wiesława Kapla na rzecz Małych i Kochanych podopiecznych Fundacji Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie.

Naszą uroczystości uświetniła obecność Prezesa Zarządu Pana Rafała Ciupińskiego, Pani Małgorzaty Kliszcz – lekarza neurologa, która powtarza, że praca w hospicjum jest ogromnym wyzwaniem dla lekarza oraz Wójta Gminy Lubaczów Pana Wiesława Kapla.

Hasłem tegorocznej kampanii społecznej Fundacji są słowa „Jeden mały gest” i podczas naszej akcji wszyscy uczestnicy mogli dać cos od siebie dla potrzebujących i chorych dzieci.

 

    Dyrektor Zespołu Szkół – podczas wystąpienia – podkreślił, że nie jesteśmy w stanie zmienić tego świata, nie wyzwolimy go od egoizmu i pustych słów, ale wspólnie możemy sprawić, żeby pomocnych dłoni było więcej, bo prawdziwe szczęście nie polega na uszczęśliwianiu samego siebie, ale pomaganiu i służeniu innym. Szkoła jest doskonałym miejscem, gdzie krzewi się ideę wolontariatu, uczy wrażliwości i dostrzegania drugiego człowieka.

W tym roku podobnie jak w poprzednich latach gościliśmy szkoły z gminy i powiatu Lubaczów, a mianowicie:

 

– SP im. Ks. poety Jana Twardowskiego w Krowicy Samej,

– Zespół Szkół w Młodowie,

– Społeczną Szkołę Podstawową z Oddziałem Przedszkolnym w Załużu,

– Zespół Szkolno-Przedszkolny w Lisich Jamach,

– Publiczne Gimnazjum im. Orła Białego w Oleszycach,

– Szkołę Podstawową im. Marszałka Józefa Piłsudskiego  w Horyńu-Zdroju,

– Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki w Lubaczowie,

– Zespół Szkół im. Gen. Józefa  Kustronia w Lubaczowie.

 

Naszą akcje poparło wiele instytucji państwowych, firm prywatnych i ludzi dobrej woli. Dzięki wspaniałomyślności darczyńców udało nam się zebrać i przekazać imponującą kwotę: 12,221 złotych.

Jest to nasze wspólne dzieło i ta akcja udowodniła nam wszystkim, że „pomoc daje niezwykłą moc i kiełkujące dobro, które na przekór matematyce dzielone mnoży szczęście”. To dzięki takim wsparciom fundacja jest w stanie finansować ogromne potrzeby Hospicjum.

    Wszyscy zaproszeni goście czuli się szczęśliwi w towarzystwie Myszki Miki i jego przyjaciół. Wesołe dialogi, żwawe rytmy nie pozwoliły spokojnie usiedzieć najmłodszym uczestnikom, którzy sami za kilka lat wystąpią na scenie dla chorych przyjaciół z  Hospicjum.

    VI Akcja Charytatywna została przygotowana przez młodzież szkoły podstawowej i gimnazjum pod kierunkiem pań: Ireny Kindrat, Barbary Dydyk, Elżbiety Szczybyło, Beaty Ługowskiej przy wsparciu Dyrekcji szkoły , Rady Rodziców i Miejskiego Domu Kultury w Lubaczowie.

               

 1. Podziękowania za Piknik Charytatywny z okazji Dnia Dziecka 2024

  Lista Sponsorów, Darczyńców dzięki, którym mogliśmy zorganizować Piknik Charytatywny z okazji Dnia Dziecka 2024   SCENA, DMUCHAŃCE I ATRAKCJE DLA DZIECI: Podkarpacka Agencja Artystyczna ...więcej
 2. Spotkanie grupy Wsparcia dla Rodzin w Żałobie – lipiec

  Uprzejmie informujemy, że spotkanie grupy Wsparcia dla Rodzin w Żałobie  odbędzie się 6 lipca (w sobotę) w godzinach 14:30 – 18:30, w siedzibie hospicjum. ...więcej
 3. PODZIĘKOWANIA DLA DZIADKA WŁADKA

  W imieniu Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci składamy serdeczne podziękowania za przekazane wsparcie finansowe gospodarzowi towarzyskiego spotkania w dniu 15 czerwca 2024 roku - ...więcej
 4. Zatrudnimy PIELĘGNIARKĘ, do pracy na  oddziale stacjonarnym dla dzieci

  Fundacja Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie zatrudni   PIELĘGNIARKĘ, do pracy na  oddziale stacjonarnym dla dzieci .  Oferujmy  umowę o pracę , w ...więcej