29 kwietnia, 2016

Podziękowanie z Parafii Matki Bożej Śnieżnej z Rzeszowa

S. Magdalena Białorudzka RM, opiekunka Scholi „Śnieżynki Maryi” w Parafii Matki Bożej Śnieżnej w Rzeszowie skierowała do nas słowa:


„Ojciec Franciszek z wielką radością rozpoczął Jubileuszowy Rok Miłosierdzia. To niezwykłe

i piękne wydarzenie dla całego świata zachęca nas abyśmy bardziej otworzyli nasze serca

i podali pomocną miłosierną dłoń dla tych, którzy jej potrzebują. Na wezwanie Papieża Franciszka, by w Roku Jubileuszowym świadczyć

o miłosiernej miłości Boga przez konkretne dzieła, ks. Bp Damian Muskus OFM – Koordynator Generalny Komitetu Organizacyjnego Światowych Dni Młodzieży 2016, podczas Konferencji Prasowej w Sanktuarium Jana Pawła II, ogłosił nowy program „Młodzi Misjonarze Miłosierdzia”. Projekt ma być praktycznym przygotowaniem do zgłębiania tematu ŚDM w Krakowie: «Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią» (Mt 5, 7)

Celem projektu jest rozpowszechnienie idei miłosierdzia w codziennym życiu 

i uświadomienie, że czyny miłosierdzia dostępne są dla każdego z nas.

«Chcemy by wieść o tych dziełach niosła się szeroko i pobudzała kolejne środowiska,

zarażając je pozytywnymi przykładami młodzieńczego entuzjazmu w niesieniu pomocy potrzebującym»– podkreśla Bp Damian Muskus.

Dziękujemy za życzliwe przyjęcie nas w Waszym Hospicjum dla Dzieci i poczęstunek. Był to szczególny czas dla nas, aby móc choć trochę ciepła i radości przekazać Waszym Dzieciom. Otaczamy modlitwą Pracowników i Podopiecznych.”

  1. Wieczór Modlitwy

    ...więcej
  2. Spotkanie Grupy wsparcia dla Rodziców w Żałobie -18.03.2023

    Zapraszam na spotkanie Grupy wsparcia dla Rodziców w Żałobie: 18.03.2023 o godzinie 14:30. Spotkanie w siedzibie hospicjum i on-line. Ewentualną możliwość przybycia z Dziećmi ...więcej