30 października, 2014

Rozbudowa hospicjum

Wielu z Was pewnie zastanawia się co takiego dzieje się na działce obok Hospicjum. A tam firma Profbud rozpoczęła rozbudowę naszej placówki.

 

W tej chwili wybierana jest ziemia pod fundamenty, w następnym tygodniu zaplanowane jest wylewanie ław fundamentowych. W nowej części, która ma mieć ponad 3 tysiące metrów kwadratowych, będzie 14 pokoi z 28 miejscami dla dzieci. Powstaną dwa kolejne oddziały hospicyjne oraz oddział operacyjny i pooperacyjny, zadaszony podjazd dla karetek, zaplecze socjalne, kuchnia, apteka, sale rehabilitacyjne, gabinety lekarskie. Oczywiście kupiony zostanie też niezbędny sprzęt i aparatura. Zatrudnieni zostaną lekarze, rehabilitanci, a także 15 pielęgniarek i 10 opiekunek.

 

 Rozbudowa to element szerszego projektu, który realizuje Hospicjum. Obejmuje on szkolenie kadry, szkolenie lekarzy i pielęgnarek, wdrożenie idei hospicjum perinatalnego czyli opieki nad rodzicami spodziewającymi się dziecka niepełnosprawnego lub ciężko chorego. A projekt dofinansowany jest z funduszu norweskiego (dokładniej mówiąc Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2009-2014 i Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2009-2014).

 

Adam Cyło

http://gospodarkapodkarpacka.pl

 

  1. Wieczór Modlitwy

    ...więcej
  2. Spotkanie Grupy wsparcia dla Rodziców w Żałobie -18.03.2023

    Zapraszam na spotkanie Grupy wsparcia dla Rodziców w Żałobie: 18.03.2023 o godzinie 14:30. Spotkanie w siedzibie hospicjum i on-line. Ewentualną możliwość przybycia z Dziećmi ...więcej