30 października, 2014

Rozbudowa hospicjum

Wielu z Was pewnie zastanawia się co takiego dzieje się na działce obok Hospicjum. A tam firma Profbud rozpoczęła rozbudowę naszej placówki.

W tej chwili wybierana jest ziemia pod fundamenty, w następnym tygodniu zaplanowane jest wylewanie ław fundamentowych. W nowej części, która ma mieć ponad 3 tysiące metrów kwadratowych, będzie 14 pokoi z 28 miejscami dla dzieci. Powstaną dwa kolejne oddziały hospicyjne oraz oddział operacyjny i pooperacyjny, zadaszony podjazd dla karetek, zaplecze socjalne, kuchnia, apteka, sale rehabilitacyjne, gabinety lekarskie. Oczywiście kupiony zostanie też niezbędny sprzęt i aparatura. Zatrudnieni zostaną lekarze, rehabilitanci, a także 15 pielęgniarek i 10 opiekunek.

Rozbudowa to element szerszego projektu, który realizuje Hospicjum. Obejmuje on szkolenie kadry, szkolenie lekarzy i pielęgnarek, wdrożenie idei hospicjum perinatalnego czyli opieki nad rodzicami spodziewającymi się dziecka niepełnosprawnego lub ciężko chorego. A projekt dofinansowany jest z funduszu norweskiego (dokładniej mówiąc Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2009-2014 i Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2009-2014).

Adam Cyło

1. Spotkanie Grupy Wsparcia  dla Rodzin w Żałobie  – przełożone na 24 lutego.

Z powodu choroby prowadzącej, spotkanie Grupy Wsparcia  dla Rodzin w Żałobie zostało przełożone z 10 lutego na sobotę 24.02.2024 w godzinach 14:30-18:30. Dla osób ...więcej
  2. Spotkanie Grupy Wsparcia  dla Rodzin w Żałobie  – 20 stycznia

Zapraszam na spotkanie Grupy Wsparcia  dla Rodzin w Żałobie  - 20 stycznia 2024 (w sobotę), w godzinach 14:30-18:30. Dla osób które nie mogą brać ...więcej
  3. Bądź naszym Świętym Mikołajem