30 października, 2014

Rozbudowa hospicjum

Wielu z Was pewnie zastanawia się co takiego dzieje się na działce obok Hospicjum. A tam firma Profbud rozpoczęła rozbudowę naszej placówki.

W tej chwili wybierana jest ziemia pod fundamenty, w następnym tygodniu zaplanowane jest wylewanie ław fundamentowych. W nowej części, która ma mieć ponad 3 tysiące metrów kwadratowych, będzie 14 pokoi z 28 miejscami dla dzieci. Powstaną dwa kolejne oddziały hospicyjne oraz oddział operacyjny i pooperacyjny, zadaszony podjazd dla karetek, zaplecze socjalne, kuchnia, apteka, sale rehabilitacyjne, gabinety lekarskie. Oczywiście kupiony zostanie też niezbędny sprzęt i aparatura. Zatrudnieni zostaną lekarze, rehabilitanci, a także 15 pielęgniarek i 10 opiekunek.

Rozbudowa to element szerszego projektu, który realizuje Hospicjum. Obejmuje on szkolenie kadry, szkolenie lekarzy i pielęgnarek, wdrożenie idei hospicjum perinatalnego czyli opieki nad rodzicami spodziewającymi się dziecka niepełnosprawnego lub ciężko chorego. A projekt dofinansowany jest z funduszu norweskiego (dokładniej mówiąc Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2009-2014 i Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2009-2014).

Adam Cyło

1. XVIII Międzynarodowy Festiwal Piosenki

Już w najbliższych dniach 12 i 13 sierpnia odbędzie się XVIII Międzynarodowy Festiwal Piosenki – Rzeszów w Filharmonii Podkarpackiej. Nasi Wolontariusze będą zbierać wolne ...więcej
  2. Kurs „Rozpoznawanie i terapia zaburzeń integracji sensorycznej”