18 listopada, 2011

Prawie 15 tys. z aukcji kalendarza dla hospicjum

Za 1400 zł małżeństwo z Londynu zakupiło obraz La Primavera Botticellego. To najwyższa kwota wylicytowana w niedzielę podczas charytatywnej aukcji obrazów-zdjęć z kalendarza stworzonego przez rzeszowskich dziennikarzy. Dochód z aukcji i sprzedaży kalendarza zostanie przekazany na rzecz Fundacji Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie.

 

W akcji udział wzięło kilkudziesięciu rzeszowskich dziennikarzy. To już druga edycja kalendarza, z którego sprzedaży dochód trafi na konto Fundacji Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie, jedynej tego typu placówki w naszym województwie, która opiekuje się ciężko chorymi pacjentami w ich domach oraz na oddziale stacjonarnym przy ul. Lwowskiej 132 w Rzeszowie. Aukcja fotografii użytych w kalendarzu odbyła się w niedzielę w Filharmonii Podkarpackiej. Przybyło na nią ponad 200 gości.

 

Nowa edycja kalendarza zawiera aż 14 miesięcy, od grudnia 2011 do stycznia 2013. Kalendarz ilustrują obrazy wzorowane na dziełach wielkich mistrzów malarskich, ale w postacie stworzone przez Rubensa, Boscha, Veronese, Botticelli’ego, Carpaccio, wcielili się dziennikarze rzeszowskich mediów, także rzeszowskiego oddziału Gazety Wyborczej. Fotografie wykonali rzeszowscy fotoreporterzy. Sesje zdjęciowe odbywały się w Teatrze im. W. Siemaszkowej w Rzeszowie, przy użyciu teatralnych strojów i rekwizytów. Zarówno dziennikarze jak i fotoreporterzy a także pracownicy teatru udzielili się w przedsięwzięciu charytatywnie.

 

Z aukcji 15 obrazów udało się uzyskać 11350 zł. Blisko 3450 tys. zł przyniosła sprzedaż kalendarzy.

 

Koszt jednego to 30 złotych. Można je kupować w Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci przy ul. Lwowskiej 132 w Rzeszowie. Pieniądze będą przeznaczone na zakup lekarstw, środków medycznych i ubranek dla małych pacjentów Domu Hospicyjnego.

 

gazeta.pl

  1. Wieczór Modlitwy

    ...więcej
  2. Spotkanie Grupy wsparcia dla Rodziców w Żałobie -18.03.2023

    Zapraszam na spotkanie Grupy wsparcia dla Rodziców w Żałobie: 18.03.2023 o godzinie 14:30. Spotkanie w siedzibie hospicjum i on-line. Ewentualną możliwość przybycia z Dziećmi ...więcej