Marzec 25, 2019

Informacja po kursie Interdyscyplinarne Leczenie Dzieci z MPD

W dniach 21-22-23 marca w Klinicznym Regionalnym Ośrodku Edukacyjno-Rehabilitacyjnym dla Dzieci i Młodzieży w Rzeszowie odbył się kurs: Interdyscyplinarne Leczenie Dzieci z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym-kurs podstawowy imienia dr Ewy Kooyman-Piskorz. Kurs zorganizowany był przez lek. med. Olgę Wolińską oraz Fundację Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci.

Były to 3 intensywne dni wykładów oraz warsztatów  w zespołach inter i monodyscyplinarnych.

Celem kursu była prezentacja najbardziej aktualnych poglądów dotyczących leczenia dzieci z MPD. Uczestnicy uczyli się określenia poziomu funkcjonalnego dziecka, badania dziecka, zasad obserwacji wzorca chodu, formułowania planu leczenia i terapii.

Wiedza teoretyczna przedstawiona była w formie wykładów, ale również przećwiczona podczas warsztatów w małych grupach – częściowo interdyscyplinarnych( dla lekarzy oraz fizjoterapeutów)
a częściowo ograniczonych do specjalistów z jednej dyscypliny – prowadzonych przez wykładowców.

Wykładowcami kursu byli wybitni specjaliści w zakresie leczenia dzieci z mózgowym porażeniem dziecięcym:

• prof. dr hab. n. med. Jules Becher,
  • prof.  Eugene Rameckers
  • prof. dr hab. n. med. Sławomir Snela
  • prof. dr hab. n. med. Marek Jóźwiak
  • prof. dr hab. n. med. Lidia Perenc
  • dr n. med. Małgorzata Szmurło
  • dr n. med. Marcin Bonikowski
  • dr Aleksandra Kulis
  • lek. med. Olga Wolińska
  • dr n. med. Iwona Maciąg-Tymecka
  • mgr Magdalena Segit-Krajewska
  • lek. med. Rafał Piasek
  • mgr Katarzyna Stefaniuk
  • mgr Weronika Pyrzanowska
  • dr Katarzyna Bazarnik-Mucha
  • dr Magdalena Chuchla

Dziękujemy Wszystkim za udział  w kursie.

Dziękujemy także sponsorom firmie Vigo oraz Kinesis.

1. Spotkanie Grupy Wsparcia dla Rodzin w Żałobie

W dniu 29.06.2019 (sobota), godz 14.00 w siedzibie hospicjum (Rzeszów, ul.Lwowska 132) odbędzie się spotkanie Grupy Wsparcia dla Rodzin w Żałobie. Rodziców rozważających przybycie ...więcej
  2. Spotkanie Grupy Wsparcia dla Rodzin w Żałobie

„W dniu 25.05.2019 (sobota), godzina 14.00, w siedzibie hospicjum (Rzeszów, ul.Lwowska 132) odbędzie się spotkanie Grupy Wsparcia dla Rodzin w Żałobie. Rodziców rozważających przybycie ...więcej