3 grudnia, 2015

„Biegniemy dla Hospicjum”

21 listopada 2015 roku w Nienadówce odbył się bieg charytatywny „Biegniemy dla Hospicjum”, zorganizowany przez uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół Nr 1 i Nr 2 w Nienadówce w ramach programu Młody Obywatel.

W przygotowanie i przeprowadzenie akcji włączyli się również wolontariusze Hospicjum dla Dzieci z Rzeszowa.
W biegu wzięło udział180 osób. Wśród nich były: dzieci, młodzież i dorośli
z Nienadówki, Trzebuski, Sokołowa Młp.,Trzebosi,Trzebowniska, Rzeszowa i Niedźwiady Górnej.

Celem biegu było zbieranie funduszy na rzecz dzieci z hospicjum w Rzeszowie, popularyzacja aktywności ruchowej, integracja środowiska szkolnego i lokalnego.

Bieg na dystansie 6 km rozpoczął się o godzinie 9:00 ze szkolnego boiska przy ZS Nr 2
w Nienadówce. Trasa prowadziła  drogą asfaltową w kierunku Huciska, następnie skrajem lasu do Trzebuski i z powrotem Karczmarką do Nienadówki.

Na mecie pierwszy zjawił się Maciej Sąsiadek, który reprezentował Hospicjum, kolejnym zawodnikiem był Wacław Tomasiak z Grupy Biegowej „Na Zdrowie” Sokołów Młp, jako trzeci pojawił się  Karol Krzyśko uczeń Zespołu Szkół Nr 2 w Nienadówce, następnie na metę przybiegła Justyna Słodnik – wolontariuszka Hospicjum. Zaraz po niej linię mety przekroczyli Marcin Tomasiak z ZS w Sokołowie Młp. oraz Bartosz Chorzępa, uczeń ZS Nr1 w Nienadówce.

Wszyscy uczestnicy biegu otrzymali gadżety ufundowane przez sklep sportowy Decathlon Easy, Stowarzyszenie LGD „Eurogalicja” z Sokołowa Młp,. Akcję wsparła również cukiernia Asia z Wólki Sokołowskiej oraz sklepik szkolny. Nad bezpieczeństwem uczestników podczas biegu czuwała OSP z Nienadówki. Imprezie przewodniczył pan Wiesław Sondej, zdjęcia wykonywał pan Dominik Matuła.

Akcję wsparł Bank Spółdzielczy w Sokołowie Młp. przekazując na rzecz hospicjum darowiznę pieniężną. Całość zebranej kwoty w wysokości 2 077 zł została przekazana hospicjum.

Ilość uczestników przerosła wszelkie oczekiwania, a tym samym zdopingowała organizatorów do planowania kolejnych edycji charytatywnych biegów.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom, osobom i instytucjom zaangażowanym
w akcję i serdecznie zapraszamy do udziału w przyszłym roku.

1. Spotkanie Grupy Wsparcia dla Rodziców w Żałobie

Zapraszam na spotkanie Grupy Wsparcia dla Rodziców w Żałobie: stacjonarnie i on-line, dnia 26.11.2022 (sobota), godz. 14.30. Ewentualną chęć przybycia na spotkanie z dziećmi ...więcej
  2. Spotkanie Grupy Wsparcia dla Rodziców w Żałobie

Zapraszam na spotkanie Grupy Wsparcia dla Rodziców w Żałobie: stacjonarnie i on-line, dnia 5.11.2022 (sobota), godz. 14.30. Ewentualną chęć przybycia na spotkanie z dziećmi ...więcej