3 grudnia, 2015

„Biegniemy dla Hospicjum”

21 listopada 2015 roku w Nienadówce odbył się bieg charytatywny „Biegniemy dla Hospicjum”, zorganizowany przez uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół Nr 1 i Nr 2 w Nienadówce w ramach programu Młody Obywatel.

W przygotowanie i przeprowadzenie akcji włączyli się również wolontariusze Hospicjum dla Dzieci z Rzeszowa.
W biegu wzięło udział180 osób. Wśród nich były: dzieci, młodzież i dorośli
z Nienadówki, Trzebuski, Sokołowa Młp.,Trzebosi,Trzebowniska, Rzeszowa i Niedźwiady Górnej.


Celem biegu było zbieranie funduszy na rzecz dzieci z hospicjum w Rzeszowie, popularyzacja aktywności ruchowej, integracja środowiska szkolnego i lokalnego.

Bieg na dystansie 6 km rozpoczął się o godzinie 9:00 ze szkolnego boiska przy ZS Nr 2
w Nienadówce. Trasa prowadziła  drogą asfaltową w kierunku Huciska, następnie skrajem lasu do Trzebuski i z powrotem Karczmarką do Nienadówki.

Na mecie pierwszy zjawił się Maciej Sąsiadek, który reprezentował Hospicjum, kolejnym zawodnikiem był Wacław Tomasiak z Grupy Biegowej „Na Zdrowie” Sokołów Młp, jako trzeci pojawił się  Karol Krzyśko uczeń Zespołu Szkół Nr 2 w Nienadówce, następnie na metę przybiegła Justyna Słodnik – wolontariuszka Hospicjum. Zaraz po niej linię mety przekroczyli Marcin Tomasiak z ZS w Sokołowie Młp. oraz Bartosz Chorzępa, uczeń ZS Nr1 w Nienadówce.

Wszyscy uczestnicy biegu otrzymali gadżety ufundowane przez sklep sportowy Decathlon Easy, Stowarzyszenie LGD „Eurogalicja” z Sokołowa Młp,. Akcję wsparła również cukiernia Asia z Wólki Sokołowskiej oraz sklepik szkolny. Nad bezpieczeństwem uczestników podczas biegu czuwała OSP z Nienadówki. Imprezie przewodniczył pan Wiesław Sondej, zdjęcia wykonywał pan Dominik Matuła.

Akcję wsparł Bank Spółdzielczy w Sokołowie Młp. przekazując na rzecz hospicjum darowiznę pieniężną. Całość zebranej kwoty w wysokości 2 077 zł została przekazana hospicjum.

Ilość uczestników przerosła wszelkie oczekiwania, a tym samym zdopingowała organizatorów do planowania kolejnych edycji charytatywnych biegów.


Dziękujemy wszystkim uczestnikom, osobom i instytucjom zaangażowanym
w akcję i serdecznie zapraszamy do udziału w przyszłym roku.

 1. XVIII Międzynarodowy Festiwal Piosenki

  Już w najbliższych dniach 12 i 13 sierpnia odbędzie się XVIII Międzynarodowy Festiwal Piosenki – Rzeszów w Filharmonii Podkarpackiej. Nasi Wolontariusze będą zbierać wolne ...więcej
 2. Kurs „Rozpoznawanie i terapia zaburzeń integracji sensorycznej”

  Zapraszamy na kurs: Rozpoznawanie i terapia zaburzeń integracji sensorycznej Celem kursu jest nabycie umiejętności rozpoznawania zaburzeń integracji sensorycznej oraz prowadzenia terapii dzieci z dysfunkcjami ...więcej
 3. Piknik Charytatywny – Podziękowania

  PATRONAT HONOROWY  – PREZYDENT MIASTA RZESZOWA – Konrad Fijołek   PATRONI MEDIALNI: "VIA" Katolickie Radio Rzeszów Polskie Radio Rzeszów S.A. Telewizja Polska S.A. Oddział ...więcej
 4. Piknik Charytatywny

  26 czerwca 2022 roku odbędzie się Piknik Charytatywny na terenie zielonym przy Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie. Start godzina 11. ZAPRASZAMY SERDECZNIE! ...więcej