3 grudnia, 2015

„Biegniemy dla Hospicjum”

21 listopada 2015 roku w Nienadówce odbył się bieg charytatywny „Biegniemy dla Hospicjum”, zorganizowany przez uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół Nr 1 i Nr 2 w Nienadówce w ramach programu Młody Obywatel.

W przygotowanie i przeprowadzenie akcji włączyli się również wolontariusze Hospicjum dla Dzieci z Rzeszowa.
W biegu wzięło udział180 osób. Wśród nich były: dzieci, młodzież i dorośli
z Nienadówki, Trzebuski, Sokołowa Młp.,Trzebosi,Trzebowniska, Rzeszowa i Niedźwiady Górnej.


Celem biegu było zbieranie funduszy na rzecz dzieci z hospicjum w Rzeszowie, popularyzacja aktywności ruchowej, integracja środowiska szkolnego i lokalnego.

Bieg na dystansie 6 km rozpoczął się o godzinie 9:00 ze szkolnego boiska przy ZS Nr 2
w Nienadówce. Trasa prowadziła  drogą asfaltową w kierunku Huciska, następnie skrajem lasu do Trzebuski i z powrotem Karczmarką do Nienadówki.

Na mecie pierwszy zjawił się Maciej Sąsiadek, który reprezentował Hospicjum, kolejnym zawodnikiem był Wacław Tomasiak z Grupy Biegowej „Na Zdrowie” Sokołów Młp, jako trzeci pojawił się  Karol Krzyśko uczeń Zespołu Szkół Nr 2 w Nienadówce, następnie na metę przybiegła Justyna Słodnik – wolontariuszka Hospicjum. Zaraz po niej linię mety przekroczyli Marcin Tomasiak z ZS w Sokołowie Młp. oraz Bartosz Chorzępa, uczeń ZS Nr1 w Nienadówce.

Wszyscy uczestnicy biegu otrzymali gadżety ufundowane przez sklep sportowy Decathlon Easy, Stowarzyszenie LGD „Eurogalicja” z Sokołowa Młp,. Akcję wsparła również cukiernia Asia z Wólki Sokołowskiej oraz sklepik szkolny. Nad bezpieczeństwem uczestników podczas biegu czuwała OSP z Nienadówki. Imprezie przewodniczył pan Wiesław Sondej, zdjęcia wykonywał pan Dominik Matuła.

Akcję wsparł Bank Spółdzielczy w Sokołowie Młp. przekazując na rzecz hospicjum darowiznę pieniężną. Całość zebranej kwoty w wysokości 2 077 zł została przekazana hospicjum.

Ilość uczestników przerosła wszelkie oczekiwania, a tym samym zdopingowała organizatorów do planowania kolejnych edycji charytatywnych biegów.


Dziękujemy wszystkim uczestnikom, osobom i instytucjom zaangażowanym
w akcję i serdecznie zapraszamy do udziału w przyszłym roku.

 1. Spotkanie Grupy Wsparcia  dla Rodzin w Żałobie  – 7 października

  Zapraszam na spotkanie Grupy Wsparcia  dla Rodzin w Żałobie  - 7 października (w sobotę), w godzinach 14:30-18:30. Dla osób które nie mogą brać udziału ...więcej
 2. Zaproszenie do udziału w akcji Pola Nadziei 2023/24

  Kochani! Ruszamy z kolejną edycją akcji "Pola Nadziei" "Pola Nadziei" to ogólnopolska akcja, która ma na celu szerzenie idei opieki hospicyjnej oraz wsparcie dla ...więcej
 3. Spotkanie Grupy Wsparcia dla Rodzin w Żałobie 9.09.2023

  Spotkanie Grupy Wsparcia dla Rodzin w Żałobie  odbędzie się 9 września, w sobotę  w godzinach (14:30 - 18:30).   Zapraszam Basia Szczesiul ...więcej
 4. Spotkanie Grupy Wsparcia dla Rodzin w Żałobie 12.08.2023

  Serdecznie zapraszam na spotkanie Grupy Wsparcia dla Rodzin w Żałobie (dla osób po stracie dziecka), które odbędzie się w sobotę, 12.08.2023,  w godzinach 14:30-18:30. ...więcej