13 czerwca, 2017

GALERIA Z IV BALU CHARYTATYWNEGO – CRACOVIA MANOR, New Jersey z dnia 11-06-2017

 

13 Czerwca 2017r

 

   W niedzielę  11 czerwca odbył się w Cracovia Manor IV bal z którego  dochód został przeznaczony dla Podkarpackiego Hospicjum Dziecięcego w  Rzeszowie.

Gości zebranych powitała  w imieniu grupy modlitewnej Św s. Faustyny i Jezusa Miłosiernego działającej przy Kościele Św Józefa w Hackensak, Władysława Wyka.

W języku angielskim powitał gości zebranych Mateusz Ziarnik .

Głos p Janiny Jaron założycielki Podkarpackiego Hospicjum Dziecięcego pod koniec powitania załamał się, jestem bardzo wzruszona tym ze chcecie nam pomoc powiedziała . Tak bardzo potrzebujemy środków na dalsza realizację naszych celów dlatego tym bardziej podziwiam was ze właśnie dzisiaj dla nas po raz czwarty  zbieracie. Dziękuje wam powiedziała na koniec i rozpłakała się. 

Bawiliśmy się wraz z dziećmi do 8 pm . 

Był to wspaniały dzień dla rodzin obecnych które swoim przyjściem dołączyły się do pomocy tym najmniejszym , którzy są już w drodze do Pana. Wiem, ze takie akcje milosierdzia bardzo jednoczą ludzi razem  i uwrażliwiają nas na potrzeby drugiego człowieka. Dziękuje wszystkim za wszystko a szczególnie za ,, wielkie serce  Rodaków  ” które nas łączy .Ta jedność jest nam bardzo  potrzebna szczególnie tutaj na emigracji. 

Ta jedność to miłość bliźniego której każdy szuka ,bo bez miłości nie potrafimy żyć .

Jakże  na czasie są słowa Śp Ks Jana Twardowskiego:

 

,,spieszmy się kochać innych bo tak szybko odchodzą”

 

Niech te słowa zostaną w pamięci nas wszystkich  żyjmy  wiec już teraz tutaj na ziemi wiecznością, a wtedy każde rozstanie  z bliską nam osobą nie będzie rozpaczą.

 

Dziekuje w im grupy Kacprowi DJ który zagrał nam  charytatywnie i poprowadził zabawy dla naszych milusińskich. 

Pani Aneta Sudol-Pierog wraz  z Panią Mają Nowak malowały twarze dzieciom  charytatywnie.

Mieliśmy magic mirror …i każdy mógł sobie sam lub z rodzina zrobić pamiątkowe ,śmieszne zdjęcie.  

Niespodzianką  balu był p Andrzej Bator (światowej sławy  baryton ) który na balu charytatywnym w Cracovia Manor Wallington NJ   dla Hospicjum Dziecięcego w Rzeszowie  zaśpiewał 4 utwory w tym  Santa Maryja.

Dzięki hojności wielu osób mieliśmy mnóstwo zabawek i każde z dzieci zostało obdarowane zabawką którą  sobie wybrało.

Dziękuje Piotrkowi Sadlocha za piękne zdjęcia i firm z balu,Zenkowi Staniek za możliwość udostępnienia    powitania prosto z hospicjum i wszystkim którzy byli zaangażowani aby ten kolejny bal byl dniem radości   dla tych którzy chcą wesprzeć to piękne dzieło pomocy potrzebującym.

 

W imieniu grupy modlitewnej dziekuje  sponsorom : 

 

Banas Bakary, Cafe Riviera, Garfield Bakary, Millers Bakary,. sklep Piast, Bratek, Krakus, Syrena. Dziękujemy P. Wiesi z kwiaciarni Dalhia za piękny bukiet kwiatów, Irence Adamczyk za czekoladowe lizaki i pomoc w kuchni Grażynie Ozarowskiej za charytatywne kelnerowanie oraz  wszystkim którzy ofiarowali zabawki. Dziekuje pani Joli Mazurek manager of Ethan & Allen za donacje.

Dochód z balu wyniósł $8300 🙂

Dziękuje wszystkim którzy złożyli donacje dla Podkarpackiego Hospicjum Dziecięcego w Rzeszowie. Dziękuje tym którzy przyjechali z Nowego Yorku i Pensylvani. Wielkie Bóg zapłać i do zobaczenia na 5 tym balu już na drugi rok.

Małgorzata Ziarnik 

 

Dziękujemy za donacje:

 

Danusi Malec ,Marianowi i Danieli Wiecek ,Kasi i Andrzejowi Radkowskim ,Marzannie i Witkowi Kopacz ,Marcie Dlugosz Wandzie  Sudol ,Irenie  Adamczyk  , Malgosi Tokarskiej  p .Mojek ,Krystynie Dul  ,Grażynie Ozarowskiej ,Eli Kołakowskiej ,Teresie  Warren, Teresie  Weinstein ,Danusi LaRose ,Markowi i Bogusi Boksz,Reni i Andrzejowi Rząca ,Bogusi Stopka ,Beacie ,p Blok,p.Bozenie Kotula ,M.M.Kapucinskim,K.L. Kapucinskim ,Kasi Wożniel, Zofii Tomczyk ,Teresie Marek,Andrzejowi Wojdyla ,Barbarze Kroczka ,Natali i Robertowi Malek ,Danusi Zarzeckiej ,Dorocie Frank ,Czesławie Chmielewskiej ,Marzenie Czachor ,K.Florczynski ,Eli Kowal ,Agnieszce Fuglewicz,Ewie Oszczepinskiej , Dinja Shah ,Liz Highbee ,Izie Sito ,Alinie Smrek,Ks.Wieslawowi Strzadala ,Ks Włodzimierzowi Łaś,Gabriel Meller,Henryce Orzechowskiej,Janinie Biziak,Joanna i Piotr Jabłoński ,Malgosia i Michael  Masney ,Maciejowi i Angela Radkowsk, Marzenie Bargiel

 

Msza Św  dziękczynna  w int wszystkich którzy w jakikolwiek sposób pomogli dzieciom odbędzie się już na drugi tydzień na terenie Hospicjim Dzieciecego w Rzeszowie.

 

Pamietajmy słowa Św Augustyna 

,,do nieba idziemy nie droga lecz miłością ,,

 

 

  1. XVIII Międzynarodowy Festiwal Piosenki

  Już w najbliższych dniach 12 i 13 sierpnia odbędzie się XVIII Międzynarodowy Festiwal Piosenki – Rzeszów w Filharmonii Podkarpackiej. Nasi Wolontariusze będą zbierać wolne ...więcej
 2. Kurs „Rozpoznawanie i terapia zaburzeń integracji sensorycznej”

  Zapraszamy na kurs: Rozpoznawanie i terapia zaburzeń integracji sensorycznej Celem kursu jest nabycie umiejętności rozpoznawania zaburzeń integracji sensorycznej oraz prowadzenia terapii dzieci z dysfunkcjami ...więcej
 3. Piknik Charytatywny – Podziękowania

  PATRONAT HONOROWY  – PREZYDENT MIASTA RZESZOWA – Konrad Fijołek   PATRONI MEDIALNI: "VIA" Katolickie Radio Rzeszów Polskie Radio Rzeszów S.A. Telewizja Polska S.A. Oddział ...więcej
 4. Piknik Charytatywny

  26 czerwca 2022 roku odbędzie się Piknik Charytatywny na terenie zielonym przy Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie. Start godzina 11. ZAPRASZAMY SERDECZNIE! ...więcej