13 czerwca, 2017

GALERIA Z IV BALU CHARYTATYWNEGO – CRACOVIA MANOR, New Jersey z dnia 11-06-2017

 

13 Czerwca 2017r

 

   W niedzielę  11 czerwca odbył się w Cracovia Manor IV bal z którego  dochód został przeznaczony dla Podkarpackiego Hospicjum Dziecięcego w  Rzeszowie.

Gości zebranych powitała  w imieniu grupy modlitewnej Św s. Faustyny i Jezusa Miłosiernego działającej przy Kościele Św Józefa w Hackensak, Władysława Wyka.

W języku angielskim powitał gości zebranych Mateusz Ziarnik .

Głos p Janiny Jaron założycielki Podkarpackiego Hospicjum Dziecięcego pod koniec powitania załamał się, jestem bardzo wzruszona tym ze chcecie nam pomoc powiedziała . Tak bardzo potrzebujemy środków na dalsza realizację naszych celów dlatego tym bardziej podziwiam was ze właśnie dzisiaj dla nas po raz czwarty  zbieracie. Dziękuje wam powiedziała na koniec i rozpłakała się. 

Bawiliśmy się wraz z dziećmi do 8 pm . 

Był to wspaniały dzień dla rodzin obecnych które swoim przyjściem dołączyły się do pomocy tym najmniejszym , którzy są już w drodze do Pana. Wiem, ze takie akcje milosierdzia bardzo jednoczą ludzi razem  i uwrażliwiają nas na potrzeby drugiego człowieka. Dziękuje wszystkim za wszystko a szczególnie za ,, wielkie serce  Rodaków  ” które nas łączy .Ta jedność jest nam bardzo  potrzebna szczególnie tutaj na emigracji. 

Ta jedność to miłość bliźniego której każdy szuka ,bo bez miłości nie potrafimy żyć .

Jakże  na czasie są słowa Śp Ks Jana Twardowskiego:

 

,,spieszmy się kochać innych bo tak szybko odchodzą”

 

Niech te słowa zostaną w pamięci nas wszystkich  żyjmy  wiec już teraz tutaj na ziemi wiecznością, a wtedy każde rozstanie  z bliską nam osobą nie będzie rozpaczą.

 

Dziekuje w im grupy Kacprowi DJ który zagrał nam  charytatywnie i poprowadził zabawy dla naszych milusińskich. 

Pani Aneta Sudol-Pierog wraz  z Panią Mają Nowak malowały twarze dzieciom  charytatywnie.

Mieliśmy magic mirror …i każdy mógł sobie sam lub z rodzina zrobić pamiątkowe ,śmieszne zdjęcie.  

Niespodzianką  balu był p Andrzej Bator (światowej sławy  baryton ) który na balu charytatywnym w Cracovia Manor Wallington NJ   dla Hospicjum Dziecięcego w Rzeszowie  zaśpiewał 4 utwory w tym  Santa Maryja.

Dzięki hojności wielu osób mieliśmy mnóstwo zabawek i każde z dzieci zostało obdarowane zabawką którą  sobie wybrało.

Dziękuje Piotrkowi Sadlocha za piękne zdjęcia i firm z balu,Zenkowi Staniek za możliwość udostępnienia    powitania prosto z hospicjum i wszystkim którzy byli zaangażowani aby ten kolejny bal byl dniem radości   dla tych którzy chcą wesprzeć to piękne dzieło pomocy potrzebującym.

 

W imieniu grupy modlitewnej dziekuje  sponsorom : 

 

Banas Bakary, Cafe Riviera, Garfield Bakary, Millers Bakary,. sklep Piast, Bratek, Krakus, Syrena. Dziękujemy P. Wiesi z kwiaciarni Dalhia za piękny bukiet kwiatów, Irence Adamczyk za czekoladowe lizaki i pomoc w kuchni Grażynie Ozarowskiej za charytatywne kelnerowanie oraz  wszystkim którzy ofiarowali zabawki. Dziekuje pani Joli Mazurek manager of Ethan & Allen za donacje.

Dochód z balu wyniósł $8300 🙂

Dziękuje wszystkim którzy złożyli donacje dla Podkarpackiego Hospicjum Dziecięcego w Rzeszowie. Dziękuje tym którzy przyjechali z Nowego Yorku i Pensylvani. Wielkie Bóg zapłać i do zobaczenia na 5 tym balu już na drugi rok.

Małgorzata Ziarnik 

 

Dziękujemy za donacje:

 

Danusi Malec ,Marianowi i Danieli Wiecek ,Kasi i Andrzejowi Radkowskim ,Marzannie i Witkowi Kopacz ,Marcie Dlugosz Wandzie  Sudol ,Irenie  Adamczyk  , Malgosi Tokarskiej  p .Mojek ,Krystynie Dul  ,Grażynie Ozarowskiej ,Eli Kołakowskiej ,Teresie  Warren, Teresie  Weinstein ,Danusi LaRose ,Markowi i Bogusi Boksz,Reni i Andrzejowi Rząca ,Bogusi Stopka ,Beacie ,p Blok,p.Bozenie Kotula ,M.M.Kapucinskim,K.L. Kapucinskim ,Kasi Wożniel, Zofii Tomczyk ,Teresie Marek,Andrzejowi Wojdyla ,Barbarze Kroczka ,Natali i Robertowi Malek ,Danusi Zarzeckiej ,Dorocie Frank ,Czesławie Chmielewskiej ,Marzenie Czachor ,K.Florczynski ,Eli Kowal ,Agnieszce Fuglewicz,Ewie Oszczepinskiej , Dinja Shah ,Liz Highbee ,Izie Sito ,Alinie Smrek,Ks.Wieslawowi Strzadala ,Ks Włodzimierzowi Łaś,Gabriel Meller,Henryce Orzechowskiej,Janinie Biziak,Joanna i Piotr Jabłoński ,Malgosia i Michael  Masney ,Maciejowi i Angela Radkowsk, Marzenie Bargiel

 

Msza Św  dziękczynna  w int wszystkich którzy w jakikolwiek sposób pomogli dzieciom odbędzie się już na drugi tydzień na terenie Hospicjim Dzieciecego w Rzeszowie.

 

Pamietajmy słowa Św Augustyna 

,,do nieba idziemy nie droga lecz miłością ,,

 

 

  1. Spotkanie grupy Wsparcia dla Rodzin w Żałobie – 6.04

  Serdecznie zapraszamy na  spotkanie Grupy Wsparcia dla Rodzin w Żałobie  6.04 w sobotę 14:30-18:30. Dla osób które nie mogą brać udziału osobiście - jest ...więcej
 2. Spotkanie grupy Wsparcia dla Rodzin w Żałobie – 16.03

  Serdecznie zapraszamy na  spotkanie Grupy Wsparcia dla Rodzin w Żałobie  16.03 w sobotę 14:30-18:30. Dla osób które nie mogą brać udziału osobiście - jest ...więcej
 3. lek. med. Wojciech Żero – zapraszamy do rejestracji wizyt

  Do zespołu Poradni Chirurgicznej Fundacji dołączył: lek. med. Wojciech Żero – specjalista chirurgii dziecięcej. Zapraszamy do zapisów pod numerem: 17 875 12 51 ...więcej
 4. Spotkanie Grupy Wsparcia  dla Rodzin w Żałobie  – przełożone na 24 lutego.

  Z powodu choroby prowadzącej, spotkanie Grupy Wsparcia  dla Rodzin w Żałobie zostało przełożone z 10 lutego na sobotę 24.02.2024 w godzinach 14:30-18:30. Dla osób ...więcej