4 czerwca, 2014

Famous Barista – Michał Piróg – event na rzecz naszej Fundacji

6 czerwca br., Michał Piróg wystąpi jako barista w evencie na rzecz Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci.

Miejsce: Warszawa, Złote Tarasy, poziom 0, godz.: 15:00.

Dochód z eventu z Panem Michałem Piróg zostanie przekazany na rzecz Podopiecznych hospicjum.

Artyści zapraszają do COSTA COFFEE

Tegoroczny czerwiec w kawiarniach COSTA COFFEE będzie gorący! A to za sprawą dwóch wyjątkowych cykli eventów. Michał Piróg, Rafał Bryndal i Kasia Cichopek wcielą się w Baristów podczas dni Famous Barista. Zaś w drugiej połowie miesiąca młodzi i zdolni pisarze zaproszą swoich czytelników na spotkania Read Alloud Days.

Famous Barista to innowacyjny cykl trzech wydarzeń, podczas których znani polscy artyści wcielą się w role Baristów. Każda z tych osób jednego dnia założy koszulę Baristy i będzie podawać kawę Gościom, jednocześnie informując o odbywającej się akcji. A cel jest szczytny! Zyski z każdego z eventów zostaną przekazane wybranym przez gwiazdy organizacjom charytatywnym. Tymi altruistycznymi osobami, które zaangażowały się w akcję, są tancerz i choreograf Michał Piróg, dziennikarz radiowy Rafał Bryndal i aktorka Katarzyna Cichopek.

Inną formę przybiorą spotkania podczas Read Alloud Days, które wystartują w drugiej połowie czerwca. Wówczas młodzi i zdolni pisarze spotkają się ze swoimi czytelnikami w kawiarniach COSTA COFFEE. Ale o tym opowiemy już niebawem!

COSTA COFFEE to nowa jakość kawiarni. To marka, która chętnie współpracuje z blogerami, artystami, pisarzami. To również miejsce zachęcające do pauzy w ciągu dnia, do potrzebnego wypoczynku i wartościowego spędzenia czasu. Tegoroczny czerwiec będzie obfitował w ciekawe wydarzenia kulturalne. A ich daty, godziny i miejsca prezentujemy poniżej.

Daty eventów Famous Barista:
Piątek, 6 czerwca, godz. 15.00, COSTA COFFEE w Złotych Tarasach poziom 0 – Michał Piróg
Poniedziałek, 9 czerwca, godz. 15.00, COSTA COFFEE w Blue City – Rafał Bryndal
Środa, 11 czerwca, godz. 15.00, COSTA COFFEE w Galerii Mokotów poziom 0 – Kasia Cichopek

Informacje o firmie:

Firma CHI Polska SA jest obecna na polskim rynku od 1999 roku i jest operatorem trzech marek z branży kawiarnianej: COSTA COFFEE, COSTA by coffeeheaven i coffeeheaven.

CHI Polska rozpoczęła proces rebrandingu, w wyniku którego lider europejskiego rynku kawowego, COSTA COFFEE, zastąpi marki coffeeheaven i COSTA by coffeeheaven. Proces zmian rozpoczął się wcześniej niż zakładano i przebiega wyjątkowo szybko i dynamicznie. W pierwszej fazie rebrandingu zmieniło się 20 warszawskich kawiarni, wszystkie COSTA by coffeeheaven i wybrane coffeeheaven. Druga faza rebrandingu obejmie wszystkie pozostałe kawiarnie w całej Polsce. W trzeciej fazie rebrandingu CHI Polska będzie zarządzała tylko marką COSTA COFFEE.

Obecnie pod szyldem COSTA COFFEE, COSTA by coffeeheaven oraz coffeeheaven funkcjonuje około 110 placówek zlokalizowanych głównie w centrach oraz galeriach handlowych w największych miastach Polski.

Od lutego 2010 roku CHI Polska SA jest częścią Costa Limited, która jest numerem 1 w Europie oraz zarządza drugą pod względem wielkości międzynarodową marką kawiarni na świecie – COSTA COFFEE. Założyli ją bracia Sergio i Bruno Costa w 1971 r. Siedem lat później powstała pierwsza kawiarnia Costa w Londynie. Obecnie firma posiada blisko 2800 kawiarni w 29 krajach, z czego ponad 1700 znajduje się w Wielkiej Brytanii. W roku 2010 i 2011 Costa Limited otrzymała od Allegra Strategies nagrodę „Najlepsze kawiarnie sieciowe w Wielkiej Brytanii i Irlandii”, a w roku 2011 i 2012 Allegra Strategies przyznała jej tytuł „Najlepsze kawiarnie sieciowe w Europie”. Cechą charakterystyczną sieci COSTA COFFEE jest wysoka jakość kawy z wyjątkowej mieszanki Mocha Italia, ciepła atmosfera zachęcająca do miłej pauzy w ciągu dnia oraz wykwalifikowani i przyjaźni bariści, którzy dbają o najwyższy standard obsługi.

Działaniom CHI Polska SA przyświeca filozofia oparta na zasadach społecznej odpowiedzialności biznesu, począwszy od wyboru plantacji kawy dla swojej mieszanki (100% ziaren ma certyfikat Rainforest Alliance, organizacji stojącej na straży zrównoważonego rozwoju w obszarze rolnictwa, leśnictwa i turystyki), poprzez troskę o pracowników (polityka awansów pracowników poprzez efektywny system szkoleń i nieustanny rozwój organizacji, CHI Polska trzykrotnie zdobyła tytuł „Top Employers Polska”), partnerów biznesowych (czterokrotny zdobywca tytułu Cafe Retailer of the Year), skończywszy na działaniach na rzecz społeczności lokalnych. CHI Polska SA to wielokrotny laureat SCAE Mistrzostw Polski Barista i Mistrzostw Latte Art. Poprzez wszystkie te działania CHI Polska SA od lat wyznacza najwyższe standardy jakości w branży gastronomicznej.