29 stycznia, 2013

Podkarpaccy Strażacy pomagają Podkarpackiemu Hospicjum dla Dzieci

Zarząd Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Jaśle zwraca się z uprzejmą prośbą o wsparcie i pomoc w rozpropagowaniu akcji zapoczątkowanej przez ZOP ZOSP RP w Rzeszowie pt. „Podkarpaccy Strażacy pomagają Podkarpackiemu Hospicjum dla Dzieci”.

„Przyjemność dawania pamięta się dłużej niż przyjemność brania”. We współczesnym, zabieganym świecie ludzie często myślą tylko o sobie. Jednakże nie wszyscy mają tyle szczęścia, aby móc cieszyć się zdrowiem i w pełni korzystać z tego, co oferuje nam świat. Czasami konieczne jest, aby zatrzymać się na chwilę refleksji. Wtedy można dostrzec jak niewiele potrzeba, aby pomóc innym.

Zarząd Oddziału Powiatowego Związku OSP RP powiatu jasielskiego na prośbę druhów z Rzeszowa zaangażowanych w tą działalność pragnie wyjść z inicjatywą i umożliwić czynienie dobra. Dzięki waszej ofiarności możemy wspólnie pomóc wielu dzieciom dla których współczesna medycyna jest bezsilna. Strażacy chcą zaangażować się w akcję, która ma na celu pomoc chorym podopiecznym Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci. Pomoc polegałaby na tym, że w ramach akcji pt. „Podkarpaccy Strażacy pomagają Podkarpackiemu Hospicjum dla Dzieci”, strażacy PSP i strażacy jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych wpłacą w okresie od stycznia do Wielkanocy symboliczne 10 zł. Do akcji zapraszamy również wszystkich, którym na sercu leży dobro dzieci.

Zebrane w ten sposób środki zostaną przeznaczone na najbardziej potrzebne produkty, m. in. Pampersy, pieluchy oraz kosmetyki dla dzieci. Ta symboliczna kwota – 10 zł – zapewne dla większości z nas to drobiazg, a dla niektórych może znaczyć tak wiele. Uśmiech dziecka jest bezcenny, dlatego warto okazać odrobinę serca i wykonać ten dobry uczynek, gest. To pomoże nam pamiętać, że „Dziecko może nauczyć dorosłego trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się ze wszystkich sił tego czego się pragnie”.

Liczymy na wsparcie.

Prezes ZOP ZOSP RP

dh Stanisław Święch

Dla wszystkich osób otwartego serca podajemy numer konta Hospicjum:

I Oddział Kredyt Bank w Rzeszowie

Tytuł wpłaty: „Na pampersy dla dzieci” np. OSP w … lub Jan Kowalski OSP …

Przedruk artykułu z Portalu terazJaslo.pl  http://www.terazJaslo.pl

1. Kurs „Rozpoznawanie i terapia zaburzeń integracji sensorycznej”

Zapraszamy na kurs: Rozpoznawanie i terapia zaburzeń integracji sensorycznej Celem kursu jest nabycie umiejętności rozpoznawania zaburzeń integracji sensorycznej oraz prowadzenia terapii dzieci z dysfunkcjami ...więcej
  2. Piknik Charytatywny – Podziękowania

PATRONAT HONOROWY  – PREZYDENT MIASTA RZESZOWA – Konrad Fijołek   PATRONI MEDIALNI: "VIA" Katolickie Radio Rzeszów Polskie Radio Rzeszów S.A. Telewizja Polska S.A. Oddział ...więcej
  3. Piknik Charytatywny

26 czerwca 2022 roku odbędzie się Piknik Charytatywny na terenie zielonym przy Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie. Start godzina 11. ZAPRASZAMY SERDECZNIE! ...więcej
  4. Spotkania Grupy Wsparcia w czerwcu.

Spotkania Grupy Wsparcia w czerwcu: - sobota: 11.06.2022 oraz 25.06.2022, godz. 14.30. Spotkanie będzie odbywało się w Hospicjum dla Dzieci, Rzeszów , ul. Lwowska ...więcej