6 stycznia, 2007

Sprawozdanie z akcji Świąteczny podarunek dla podopiecznych Hospicjum Domowego

Fundacja Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci rozpoczęła w listopadzie akcję zbierania żywności oraz zabawek dla dzieci nieuleczalnie chorych, będących pod opieką hospicjum oraz ich rodzin.

Nawiązaliśmy współpracę z Podkarpackim Bankiem Żywności, który przekazał nam żywność dla każdej rodziny (mąkę, cukier, ryż, makaron). Podkarpacki Bank Żywności przekazał nam także słodycze i zabawki pochodzące z Świątecznej Zbiórki Żywności.

Pan Janusz Chorzępa (koordynator wolontariuszy z Centrum Wolontariatu w Rzeszowie), zorganizował dla nas zbiórkę zabawek i słodyczy w III LO w Rzeszowie oraz w Zespole Szkół w Trzebosi.

Otrzymaliśmy także zabawki od prywatnych darczyńców. Obdarowaliśmy chore dzieci, ich rodzeństwo, rodziców, łącznie 95 osób. Wszyscy cieszyli się niezmiernie. Każdy, kto przekazał rodzinom żywność lub zabawki, może być pewien, że zrobił dobry świąteczny uczynek. Rodziny, którym pomagamy są biedne, niektóre wielodzietne, dlatego część z nich chcemy wspierać comiesięcznie.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy nam pomagali!

1. XVIII Międzynarodowy Festiwal Piosenki

Już w najbliższych dniach 12 i 13 sierpnia odbędzie się XVIII Międzynarodowy Festiwal Piosenki – Rzeszów w Filharmonii Podkarpackiej. Nasi Wolontariusze będą zbierać wolne ...więcej
  2. Kurs „Rozpoznawanie i terapia zaburzeń integracji sensorycznej”

Zapraszamy na kurs: Rozpoznawanie i terapia zaburzeń integracji sensorycznej Celem kursu jest nabycie umiejętności rozpoznawania zaburzeń integracji sensorycznej oraz prowadzenia terapii dzieci z dysfunkcjami ...więcej