Hospicjum to dobrostan dla Dziecka i Rodziny”
Fundacja prowadzi

NAKRĘĆ SIĘ NA POMAGANIE

2 Sierpnia 2017r
NAKRĘĆ SIĘ NA POMAGANIE

NAKRĘĆ SIĘ NA POMAGANIE

Zbierają dzieci z przedszkola, uczniowie w szkołach, znajomi, „znajomi znajomych i przyjaciele…" Przyłącz się to tej akcji także i Ty!!!

O co chodzi?
O zbieranie różnego typu plastikowych nakrętek, zakrętek, korków, wieczek i pokrywek. Nie wyrzucaj nakrętek, przyłącz się do akcji i zbieraj razem z nami!
Zbieranie nakrętek to wciąż jedna z najpopularniejszych akcji charytatywno - ekologicznych polegająca na łączeniu przyjemnego z pożytecznym. Od ponad dwóch lat już nie tylko wolontariusze zbierają nakrętki po napojach czy detergentach – włączyły się w to także szkoły, urzędy i osoby prywatne.

Co z tym robimy?
Zebrany towar sprzedawany jest firmie recyklingowej, która zakupione zakrętki przerabia na surowiec wtórny (plastikowy granulat). Producent może przetworzyć wówczas zebrane odpady na nowe zakrętki, opakowania, rury PCV czy obudowy komputerów.

Co dalej?
Uzyskane w ten sposób pieniądze przekazane zostają z kolei na leczenie - leki, opatrunki medyczne, rehabilitację dzieci lub sprzęt specjalistyczny dla podopiecznych naszej Fundacji.

Dlaczego akurat nakrętki?
Dlatego, że są ciężkie i zajmują stosunkowo niewielką przestrzeń. Po za tym szkło jest niebezpieczne, metal kłopotliwy w zbiórce, a puszki niekoniecznie kojarzą się z akcją społeczną. Plastikowe butelki też odpadają, bo są zbyt tanie, zajmują dużo więcej miejsca niż zakrętki i tak czy inaczej są segregowane przez MPO.


Jak prowadzić akcję?
Trzeba ją rozreklamować, np. w szkole, urzędzie, wśród znajomych. W biurze Hospicjum są dostępne plakaty, które można powiesić na tablicach ogłoszeń. Prosimy o przekazywanie zebranych nakrętek w mocnych lub w podwójnych workach, aby uniknąć rozsypania.

Nakrętki prosimy dostarczać do biura Hospicjum ul. Lwowska 132, Rzeszów.

 Kontakt z biurem hospicjum: 17/853 48 18 lub z koordynatorem akcji - p. Moniką Barłowską-Kuchar, tel.: 662 288 538.

Dziękujemy pani Monice Stysiał z Agencji Kreatywnnej 4n za bezinteresowną pomoc, wsparcie, bezpłatny projekt i druk plakatów.

Dodaj mnie Więcej informacji

Darowizny rzeczowe

Lista najbardziej przydatnych rzeczy dla dzieci hospicyjnych

Zobacz

Aukcje Obrazów

Zobacz

Newsletter

Zapraszamy do subskrypcji biuletynu.

Zapisz się