arrow_left_bWszyscy podopieczni

Martynka S.G.

{{ moment.duration(moment().format('YYYY') - moment('05/08/2010', 'L').format('YYYY'), 'year').humanize() }}

Hiperglicynemia nieketotyczna

Martynka jest naszą wymarzoną córeczką. Kilka dni po jej urodzeniu dowiedzieliśmy się, że cierpi na nieuleczalną chorobę – hiperglicynemię nieketotyczną, która powoduje uszkodzenie centralnego układu nerwowego oraz zaburzenia w funkcjonowaniu innych narządów. Jest dzieckiem leżącym, niedowidzącym, słabo reagującym na bodźce zewnętrzne. Potrzebuje stałej opieki i ciągłej rehabilitacji, oraz opieki lekarzy różnych specjalizacji. Leczenie polega głównie na łagodzeniu objawów towarzyszących chorobie, gdyż do tej pory na hiperglicynemię nie wynaleziono skutecznych leków. Dużą pomocą jest więc dla nas możliwość korzystania z opieki Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci, gdzie w każdej chwili możemy liczyć na pomoc lub poradę. Martynka korzysta również z zajęć edukacyjnych i fizjoterapii w OREW „INA ” w Rzeszowie.

Martynka wie, że jest dzieckiem kochanym, nie tylko przez rodziców i brata, ale przez całą naszą  rodzinę. Ona sama obdarowuje nas tak wielką miłością, że zmęczenie i inne troski schodzą na dalszy plan. Jest za to radość z każdego jej uśmiechu, każdego dnia kiedy jesteśmy razem. Martynka bardzo lubi być tulona, lubi słuchać bajek i piosenek. Uwielbia towarzystwo innych dzieci, które w jakiś magiczny niemal sposób do siebie przyciąga.
Kiedy nasza córeczka przyszła na świat obiecaliśmy jej, że zawsze będzie częścią naszego życia, że nie zrezygnujemy z marzeń, że razem będziemy wyjeżdżać na wakacje i przeżywać przygody, że będzie zakładać sukienki i zaplatać warkocze, że nasze życie będzie po prostu NORMALNE.

Mimo różnych ograniczeń, staramy się by doświadczała jak najwięcej, by odczuwała jak cudowny jest świat, który nas otacza. Chcemy dać jej to wszystko o czym marzą dziewczynki w jej wieku.

Pomóż dzieciom, Wybierz jedną z form pomocy

Zadania fundacji oraz na czym polega praca naszego Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie

percent

1% Podatku

W prosty sposób możesz wspomóc Fundację Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci, wpłacając na jej konto dowolną kwotę.

donation

Wpłata darowizny

Wpłata on-line

gift

Darowizna rzeczowa

picture

Kup obraz

announcement

Wsparcie medialne

nut

Zbieraj nakrętki

CSR

Wpłata on-line

money

Zbiórki

facebook2

Urodziny! Wspaniałe święto, które może wywołać mnóstwo uśmiechu na twarzach naszych podopiecznych. Wystarczy, że na FB zorganizujesz urodzinową zbiórkę do której dołączą Twoi znajomi i przyjaciele..... Tak niewiele potrzeba by móc pomagać!