7 maja, 2008

Dar dla nieuleczalnie chorych dzieci zamiast wieńców i kwiatów

Podopieczni Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci otrzymali wyjatkowe wsparcie i pomoc…

Dnia 24 kwietnia 2008 r. po długiej i ciężkiej chorobie nowotworowej w wieku 60 lat zmarła nasza ukochana Mama i Babcia. W czasie choroby przekazała nam prośbę, aby zamiast kwiatów na Jej pogrzebie zebrać pieniądze dla Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie. Ta intencja podana była na klepsydrze, a pieniądze zostały zebrane podczas Mszy świętej pogrzebowej.

Nasza Mama straciła rodziców bardzo wcześnie. Krótko po Jej urodzeniu zmarł Jej ojciec, a gdy miała 8 lat Jej matka zmarła na raka. Nasza Mama była zawsze osobą bardzo skromną i praktyczną. W czasie choroby nie uskarżała się na swój los i znosiła cierpienie z godnością i w pokorze. Dlatego postanowiła w ten sposób wspomóc działalność hospicjum dla dzieci.

Rodzina Zmarłej

Zebrane pieniądze w kwocie 2.474, 75 zł zostały przeznaczone na opiekę medyczną nad pacjentami hospicjum.

Zespół Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci dziękuje za tę niecodzienną pomoc śp. Janinie, jej Rodzinie i Bliskim. Naszą wdzięczność wyrażamy w stałej modlitwie za naszych Dobroczyńców i ofierze Mszy świętej, którą za śp. Janinę i Jej bliskich odprawił kapelan hospicjum.

1. Spotkanie Grupy Wsparcia dla Rodziców w Żałobie

Zapraszam na spotkanie Grupy Wsparcia dla Rodziców w Żałobie: stacjonarnie i on-line, dnia 26.11.2022 (sobota), godz. 14.30. Ewentualną chęć przybycia na spotkanie z dziećmi ...więcej
  2. Spotkanie Grupy Wsparcia dla Rodziców w Żałobie

Zapraszam na spotkanie Grupy Wsparcia dla Rodziców w Żałobie: stacjonarnie i on-line, dnia 5.11.2022 (sobota), godz. 14.30. Ewentualną chęć przybycia na spotkanie z dziećmi ...więcej